Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 00:45:30

Невідому хімічну речовину на ПАТ "Виробничо-торгівельна фірма "Сіверянка" буде досліджено та утилізовано

23.07.2014   10:09

Шляхи ідентифікації та утилізації невідомої хімічної речовини, виявленої на ПАТ «Виробничо-торгівельна фірма „Сіверянка“» обговорено на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про історію її виявлення присутнім доповів заступник голови правління підприємства Станіслав Боярченко. Як виявилося, на початку липня у бомбосховищі, яке знаходиться окремо від інших приміщень, працівниками підприємства було проведено перевірку та відкрито кімнати, які були зачиненими близько 20 років. В одній із них було виявлено 3 запечатані контейнери – 2 з них навісними замками, третій на перший погляд здавався запаяним.

Всі контейнери були без маркувань, інформації щодо них та їх змісту на підприємстві немає, на балансі вони не перебувають.

Враховуючи те, що за радянських часів підприємство було державним і спеціалізувалося виключно на виробництві засобів протихімічного захисту, було припущено, що в даних контейнерах могли зберігатися залишки необлікованих хімічних речовин.

Зважаючи на це, 8 липня керівник підприємства подав заяву до Управління ДСНС в області з проханням дослідити вміст даних контейнерів задля уникнення можливих ризиків.

14 липня контейнери було відкрито членами міжвідомчої комісії.

В контейнері, який здавався запаяним, виявлено сипучу речовину, схожу на графітову крихту. У другому контейнері, з якого зняли замки, також знайдено дану речовину та скляні ємності з рідиною жовтого кольору, а також металеву колбу.

Всередині третього контейнера виявився ще один сейф з внутрішнім замком, який не вдалося відкрити.

За даним фактом комісією зроблено висновки, що умови зберігання даної речовини мінімізують її неконтрольований витік та надано пропозиції керівництву обмежити доступ сторонніх осіб до даного бомбосховища. Нині запечатане та знаходиться під цілодобовою охороною.

Також міжвідомча комісія рекомендувала звернутися до ліцензованих підприємств щодо аналізу та утилізації даної речовини.

За словами Станіслава Боярченка, керівництво ПАТ «Виробничо-торгівельна фірма „Сіверянка“» звернулося до спеціалізованої випробувальної лабораторії Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту. Там така процедура коштує 60 тисяч гривень, отже нині ведуться пошуки шляхів

Ситуація знаходиться під контролем Управління ДСНС та керівництва області.
 

Останні новини Чернігівщини

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші 14:05

Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс.

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 13:58

Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів.

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту 13:40

Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва.

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками 13:21

Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза.

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року 12:15

Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини