Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:27:46

Суперечки про користь хрестів і пам'ятників уздовж доріг ведуться, напевно, з часів появи доріг

15.07.2014   08:01Агенцiя

Причому з кожним роком дискусії стають все активніше. Одні вважають, що німі пам'ятники чужого горя служать додатковим нагадуванням водіям про необхідність дотримання правил дорожнього руху, прояви обережності на дорогах. Але є і інша думка - пам'ять повинна жити в серці, а не в металі або граніті на автодорогах.

Все частіше на автомобільних трасах вздовж узбіч можна побачити траурні квіти, вінки і навіть невеликі обеліски. Усе це - справа рук рідних і близьких тих, хто загинув в автомобільних аваріях. Як мовиться, смерть - горе не померлих, а що залишилися в живих. Ось живі у відчаї і прагнуть всіляко підтримати пам'ять про загиблих, якимсь чином, підсвідомо, полегшити свої страждання у зв'язку з втратою дорогих їм людей.

Думка мешканців Чернігівської області

Тут не все так однозначно. Ті, хто нічого не має проти такої "дорожньої" атрибутики, аргументують свою точку зору тим, що це - свого роду соціальна реклама проти перевищення швидкості і молодецтва на дорогах. Переважна ж більшість сходяться на думці: вінкам, хрестам, пам'ятникам і іншим похоронним атрибутам місце на спеціально відведених для цього місцях, тобто на кладовищах. Безумовно, точка зору рідних теж зрозуміла, але все-таки місце трагедії пам'ятається і без хреста. Рідні поминаються в серці, а не на місці загибелі. У дні, коли особливо важко на душі, можна сходити на могилу, постояти в тиші, поговорити з тим, хто так рано пішов із життя. Є ще варіант, чим можна, позначити місце загибелі рідної людини. Наприклад, можна посадити деревце або квіти. І тільки близькі знатимуть, що це означає.

Думка шляховиків

Автошляховики занепокоєні. На дорогах Чернігівської області, а втім, і не лише тут, подібні знаки скорботи зустрічаються досить часто. Але є місця, де, судячи з таких прикмет, аварії відбуваються з регулярністю, що лякає. Залишаючи все так, як є, недовго і до крайності дійти: наші заміські дороги сприйматимуться не інакше як "кладовищенські".

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області щорічно приділяє увагу цьому питанню. Річ у тому, що шляховики зобов'язані прибирати усе стороннє з узбіч доріг, будь то незаконно встановлений рекламний щит або ритуальна атрибутика. Але у проблеми, звичайно, є тонкість - далеко не кожен працівник ДП «Чернігівський облавтодор» підніме руку на пам'ятний знак. Тому шляховики і просять сім'ї загиблих самостійно прибрати усі вінки, пам’ятники або усипальні з узбіч. Тобто закликають до того, щоб родичі загиблих прийняли добровільне рішення. Оскільки рано чи пізно усе стороннє, що знаходиться на полосі відводу автодоріг ліквідують.

«Причин для того, щоб прибирати такі пам'ятники, декілька - технічне порушення водовідтоку, особливі складнощі виникають у зимовий період при прибиранні снігу. А головне, що це загроза життя водіїв. При аварійній ситуації машина з'їжджає в кювет, а якщо там бетонний пам'ятник? Крім того, згідно Закону України «Про автомобільні дороги» заборонено встановлювати в межах відведеної смуги об'єкти, які не є складовими автомобільних доріг, без узгодження з їх власниками».

На думку шляховиків, вінки і пам'ятники не лише заважають проводити роботи на автотрасах, але і відволікають учасників дорожнього руху.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області звертається до мешканців області щодо необхідності прибирання ритуальної символіки та не встановлення її в подальшому.
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.