Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:47:59

Здобутки природно-заповідного фонду Чернігівщини

07.07.2014   07:29Агенцiя

Світова і національна природоохоронна практика свідчать, що головною гарантією збереження унікальних і типових природних ландшафтів, скорочення темпів втрати біорізноманіття є створення і підтримання системи територій та об’єктів природно-заповідного фонду, як базового елементу екологічно збалансованого соціально-економічного розвитку як окремих регіонів, так і всієї країни.

На Чернігівщині територія природно-заповідного фонду займає 7,7% площі, а його структуру складають 8 категорій об’єктів загальнодержавного та місцевого значення, а саме: Ічнянський та Мезинський національні природні парки (НПП) та частина НПП «Залісся», 446 заказників, 139 пам’яток природи, 52 заповідні урочища, 22 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, регіональні ландшафтні парки «Міжрічинський» (Козелецький р-н) та «Ялівщина» (м. Чернігів), дендропарки «Тростянець» (Ічнянський р-н) та «Прилуцький», Менський зоопарк.

На сьогодні на теренах Чернігівської області існує 7 установ природно-заповідного фонду, в яких працює більше 200 чоловік, які щодня сприяють збереженню природних цінностей та культурної спадщини рідного краю, розповсюджують екологічні знання, тим самим, виховуючи почуття відповідальності кожної людини за свою діяльність перед нащадками.

Для відзначення нелегкої та сумлінної праці працівників природно-заповідної справи, їх вагомого внеску у збереженні та відновленні біологічного та ландшафтного різноманіття, розвитку територій природно-заповідного фонду на території держави, за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України, у 2009 році Президентом України підписано Указ «Про День працівника природно-заповідної справи».

Відповідно до Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» відсоток територій та об’єктів природно-заповідного фонду повинен досягнути у 2015 році 10 %, а у 2020 році – 15 %. Тобто до 2015 року необхідно збільшити площу природно-заповідних об’єктів Чернігівської області більше ніж на 60 тис. га.

Саме завдяки ініціативі громадськості та кропіткій праці екологів були розроблені проекти створення 6 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, які були оголошені та увійшли до складу мережі природно-заповідного фонду області у відповідності до рішення сесії Чернігівської обласної ради від 17 червня 2014 року. Тим самим більше ніж на 960 га збільшилась територія, що особливо охороняється державою, в Козелецькому, Корюківському, Чернігівському та Ріпкинському районах.
7 липня – свято всіх, чиє життя присвячене збереженню заповідних територій. Це науковці, громадські організації, місцеві жителі.

Заповідна справа – мабуть найкраще, що ми можемо зробити для природи. Тому вітання Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації адресоване всім щирим борцям за дику природу, людям, для кого заповідна справа є Справою життя!

Довідково: Природно-заповідний фонд – національне надбання України, базовий елемент екологічно збалансованого соціально-економічного розвитку як окремих регіонів, так і всієї країни, гарантія збереження її біорізноманіття, унікальних і типових природних ландшафтів, генофонду тваринного та рослинного світу, зберігається та розвивається він завдяки кропіткій праці та ентузіазму.

Перше офіційне рішення в нашому регіоні про створення 5 об’єктів природно-заповідного фонду було прийнято Чернігівським облвиконкомом в 1958 році. В 1960 році прийнято рішення Ради Міністрів УРСР про створення дендрологічного парку загальнодержавного значення «Тростянець» (Ічнянський р-н). Наступний крок було зроблено в 1964 році створенням значної кількості заповідних об’єктів, головним чином пам’яток природи.


Т. Дадашева начальник управління регулювання природними ресурсами та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.