Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 червня, 13:09:30

Приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня

04.07.2014   12:14Агенцiя

Питання тарифної політики, фінансово-економічного стану житлово-комунальних підприємств області та заходи щодо приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня розглянули на нараді, яка відбулась 3 липня в облдержадміністрації.

У нараді взяли участь представники Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА, завідувач Сектору в Чернігівській області Державної інспекції України з контролю за цінами, спеціалісти фінансових та економічних служб житлово-комунальних підприємств області.

Питання перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги є досить непростим, оскільки по своїй суті є як економічним, так і соціально спрямованим. Процес підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги зачіпає інтереси не лише пересічних громадян, а й кожне підприємство галузі.

Основними причинами зростання тарифів є постійна зміна їх складових, що не залежить від господарської діяльності підприємств. У структурі операційних витрат житлово-комунальних підприємств переважають матеріальні витрати, що пов’язано з великою часткою витрат на електроенергію, паливо та інші енергоносії (так, у підприємств водопровідно-каналізаційного господарства це – 33,7 %, підприємств теплоенергетики – 75,4 %) та витрати на оплату праці, які становлять в середньому 30,5 % по підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства та близько 45,4 % по підприємствах, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.

Незмінні протягом декількох років тарифи на житлово-комунальні послуги та дефіцит бюджетних коштів для відшкодування різниці між економічно обґрунтованими витратами та чинними тарифами спричинили у багатьох населених пунктах значне погіршення фінансово-економічного стану підприємств і, як наслідок, якості послуг та технічного стану насамперед цілісних майнових комплексів.

Постійно зростають збитки, дебіторська та кредиторська заборгованості підприємств.

Виходячи з цих умов, а також враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну рівня мінімальної заробітної плати, подорожчання робіт субпідрядних організацій, перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги та приведення їх до економічно обґрунтованого рівня є на сьогодні об’єктивною необхідністю.

На нараді спеціалісти КП «Чернігівводоканал» та КП «Новозаводське» Чернігівської міської ради поділилися професійним досвідом щодо підготовки розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат для формування тарифів, адже їх здійснення є складним процесом і вимагає ґрунтовних, професійних знань.

Департамент житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА планує започаткувати у серпні цього року цикл семінарів-навчань з питань формування та встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги.


За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини