Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 березня, 13:29:49

Чернігівські правоохоронці зловживають владою та займаються хабарництвом

04.07.2014   08:13Агенцiя

За 5 місяців цього року відносно 5 правоохоронців Чернігівщини розпочато кримінальні впровадження. У 2013 році судовий розгляд розпочато по 13 кримінальних провадженнях стосовно співробітників силових структур, з них 12 — відносно працівників міліції.

За наслідками судових розглядів протягом 2013 та 5 місяців 2014 року на Чернігівщині до кримінальної відповідальності притягнуто 14 правоохоронців (з них – 13 міліціонерів).

Зокрема, серед працівників правоохоронних органів були засуджені за хабарництво, шахрайство, крадіжки, хуліганство, незаконний обіг наркотиків, згвалтування, зловживання та перевищення влади.

Правозахисники Чернігівщини констатують, що «правоохоронців», які замість охорони права, своє перебування в лавах «державного озброєного органу виконавчої влади» використовують задля власного збагачення незаконним шляхом, на жаль, не меншає. Вочевидь, є сенс не тільки нарощувати показники з викриття злочинців-міліціонерів, а й змінювати ситуацію на системному рівні, аби таких значно вбавилося.

Як наголошує міжнародна правозахисна організація Amnesty International, якщо українська влада не проведе ефективне розслідування заяв про порушення прав людини зі стороні міліціонерів та не притягне до відповідальності винних у прозорій і неполітизованій манері, існує ризик того, що суспільну довіру буде знову підірвано, а атмосфера безкарності зміцниться, що призведе до подальших зловживань.

В той же час, в 2013 році та за 5 місяців 2014 року, до органів прокуратури Чернігівської області надійшло 82 заяви щодо застосування працівниками правоохоронних органів насильства, катувань, приниження людської гідності, відомості про які було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Але в результаті майже жодного міліціонера в області за відповідними статтями кримінального кодексу засуджено не було.


Віктор ТАРАСОВ, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини


http://bilahata.net/pravozahyst/kop/chernihivski-pravoohorontsi-zlovzhyvayut-vladoyu-ta-zajmayutsya-habarnytstvom.html

 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські важкоатлети вибороли медалі на Кубку України 10:20

У Луцьку з 23 до 28 лютого відбувається Кубок України з важкої атлетики, де чернігівські важкоатлети вдало виступили та здобули нагороди різного гатунку:

На Чернігівщині засуджено двох військовослужбовців за порушення правил поводження із боєприпасами, внаслідок чого травмовано чотирьох малолітніх дітей 10:19

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону двох військовослужбовців визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України (порушення правил поводження із боєприпасами, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам).

Надзвичайні події в області за останню добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

2 березня: цей день в Україні і світі

2 березня: цей день в Україні і світі 08:15

День 1468 Російська агресія - Day 1468 Russian aggression

Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22

26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини