Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 лютого, 11:59:22

У Чернігові після двох років суду батьки вибороли право нещепленої дитини відвідувати дитячий садок

03.07.2014   08:24Агенцiя

У Чернігові батьки нещеплених дітей вибороли право для своїх малюків відвідувати дошкільний заклад. Раніше до садочка дітей без щеплень не брали. Батьки з Чернігова подали до суду на лікарів, процес тривав два роки. Але вони не шкодують про згаяний час, бо ж відкрили дорогу для решти батьків, які хочуть віддати таких дітей у садок. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Для чотирирічної Саші вже обирають дитячий садок. Суд зобов'язав поліклініку видати дитині необхідну довідку. Поряд із написом "здорова", там тепер є помітка: "відвідувати дошкільний заклад можна".

За це Лілія Кулєба боролася два роки. Вона відмовилася щеплювати доньку після того, як у її старшого сина з'явилась алергічна реакція на вакцину. Дитину тоді ледь урятували. "Двічі я бачила, як мою дитину просто врятували в реанімації. І ці спогади будуть зі мною завжди", - каже Лілія Кулєба.

На поліклініку позвалися чотири мами. Іще тринадцять стали свідками у справі. Вони підтверджують, без щеплень не можуть віддати дитину до дитячого садка. "Наші лікарі власноручно зафарбовують запис, це стандартний бланк, що може знаходитися в дитячих дошкільних закладах, і залишають тільки, що здоровий", - каже Ігор Полуян, батько нещепленої дитини. "Ви можете не щеплюватись, це ваше право. Але ви не маєте права віддавати таку дитину в дитячий колектив", - каже Любов Ніконець, лікар-імунолог. Медики керуються Законом про запобігання інфекційним хворобам.

Батьки — конституційним правом на освіту. Кажуть, що їхні діти здорові. Але медиків такий аргумент не переконує. "Ми створюємо колективний суспільний імунітет. І відповідно у ваших нещеплених дітей скорочується ризик інфікування. Ось чому ваші діти не хворіють, ви кажете, що вони здорові. Вони живуть "зайцями" - є такий медичний термін", - каже лікар-імунолог.


http://tsn.ua/ukrayina/u-chernigovi-pislya-dvoh-rokiv-sudu-batki-viboroli-pravo-nescheplenoyi-ditini-vidviduvati-dityachiy-sadok-357352.html

Останні новини Чернігівщини

26 лютого: цей день в Україні і світі

26 лютого: цей день в Україні і світі 11:59

День 1464 Російська агресія - Day 1464 Russian aggression

Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44

Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.

П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13

Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.

На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22

Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.

На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41

До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини