Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 04:37:40

На Чернігівщині побільшало медичних закладів, які мають сертифікат безпеки

26.06.2014   12:25Агенцiя

Щороку внутрішньолікарняні інфекції стають все актуальнішими для кожного пацієнта, а також медичного працівника закладів системи охорони здоров'я України. У світі існують програми, які покликані здійснювати контроль за поширенням інфекцій. Вони відіграють дуже важливу роль у зменшенні рівня захворюваності як пацієнтів, так і медиків, надмірних фінансових витрат лікувальних установ і смертності.

Саме з метою поширення знань про наслідки внутрішньолікарняних інфекцій та розробки ефективних заходів безпеки, починаючи із 2008 року в Україні працює Асоціація «Служба організації інфекційного контролю», яка за головну мету має збереження здоров’я персоналу та клієнтів поліклінік і стаціонарів медичних закладів.

Програма інфекційного контролю забезпечує значне скорочення витрат закладів і дозволяє зекономити кошти, що вкрай необхідні для інших потреб лікарні, поліклініки, диспансеру, амбулаторії. Медична спільнота постійно обговорює стратегію подолання внутрішньолікарняних інфекцій, вишукує шляхи її вирішення.

Саме тому Всеукраїнська Асоціація медичних сестер України та Асоціація «Служба організації інфекційного контролю» спільними зусиллями вже протягом восьми років здійснюють практичні кроки на шляху у боротьбі із внутрішньолікарняними інфекціями – розробляють та втілюють у життя тренінгові програми по використанню систем прибирання та дезінфекції приміщень, навчають лікарів та медичних сестер техніці антисептичної обробки рук, використовуючи для цього спеціальне обладнання з ультрафіолетовими променями для перевірки якості оброблених рук, публікують наукові статті та проводять конференції.

Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» має за мету виявлення зон порушення стандартів чистоти та гігієни у лікувально-профілактичних закладах України. Проект свідчить про те, що далеко не всі лікувальні установи в нашій країні використовують чітко організовану гігієнічну модель – неправильно використовують дезінфекційні засоби, не дотримуються інсталяції допоміжних схем, що в результаті не сприяє необхідним умовам для роботи. Беззаперечними залишаються статистичні дані, які засвідчують, що медичні сестри постійно пошкоджують свій шкірний покрив, працюючи з гострим інструментарієм, ризикуючи інфікуватися такими небезпечними хворобами як вірусні гепатити типу В, С, ВІЛ-інфекцією. Це ще раз доводить, що умови праці медсестри заслуговують бути на найвищому рівні.

Здобувши статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», заклад отримує відзнаку у вигляді таблички, що засвідчує кожному пацієнтові про 100% чистоти. Пацієнт набуває внутрішньої впевненості та психологічної рівноваги, а відтак – збільшується кредит його довіри до медичного персоналу. В свою чергу, в закладі створена гігієнічна модель, що дозволяє медику комфортно працювати.

Таку відзнаку і отримав КЛПЗ «Чернігівський обласний наркологічний диспансер» (головний лікар Петро Седень). Відтепер його пацієнти та медичний персонал можуть бути впевненими – вони працюють у сучасних європейських умовах, які позбавлені виникненню внутрішньолікарняних інфекцій.

До речі, наркологічний диспансер – четвертий медичний заклад на Чернігівщині, що має відповідний сертифікат.

Раніше його отримали хірургічне відділення міської лікарні №2, відділення анестезіології та інтенсивної терапії Чернігівського пологового будинку, а також обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом. Отже, інші лікарняні заклади області також мають стимул для того, аби стати володарями сертифікату. Тоді таке явище, як внутрішньолікарняні інфекції назавжди відійдуть у минуле.


Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини