На кордоні Чернігівщини затримали історію… ФОТО
Предмети початку минулого століття – нагороди, монети, побутові речі, вік яких налічує близько 100 років, повинні залишатись в Україні. Це історія, за якою майбутні покоління зможуть відчути дух та могутність нації. І ось саме такі речі днями намагався потай вивезти з України 37-річний білорус.
Порушника виявили співробітники митниці та прикордонники у пункті пропуску «Горностаївка» під час проведення митного контролю потягу, що прямував з Євпаторії до Мінська. У одного з пасажирів у валізі поміж особистих речей знаходились предмети старовини. Громадянин не задекларував дані речі, проігнорувавши вимоги законодавства України.
Серед речей, через які громадянин сусідньої держави порушив митні правила, два ордени «Знак Пошани», орден «Трудового Червоного Прапора», медаль «За відвагу». Усі нагороди мають особисті номери, за якими можна встановити їх власників. Також у валізі знаходились монети кінця 19 – початку 20 століття, 2 металеві статуетки, таця з металу білого кольору та рукопис з курсу будівельної майстерності 1917 року.
За даним фактом співробітниками Чернігівської митниці Міндоходів складено протокол за статтею 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення», санкції якої передбачають штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів з їх конфіскацією.
Найближчим часом предмети старовини будуть передані експертам для встановлення їх культурної та історичної цінності.
Далі справу розглядатиме суд.
Останні новини Чернігівщини
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.
10 березня: цей день в Україні і світі 07:51
День 1476 Російська агресія - Day 1476 Russian aggression