Інформація про спалах сальмонельозу в Носівському районі
Головне управління Держсанепідслужби України в Чернігівській області надає інформацію щодо спалаху сальмонельозу серед дітей та обслуговуючого персоналу табору відпочинку «Веселка» з денним перебуванням на базі Носівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.
Станом на 18.06.2014 року постраждало 20 осіб, з них 16 дітей та 4 дорослих (2 вчителів, 2 працівники харчоблоку). З усіх захворілих 4 дітей та дорослі виявлені активно при медичних оглядах та за результатами бакобстеження.
12 дітей, 4 дорослих госпіталізовані в інфекційне відділення Носівської ЦРЛ, ще 4-ри дитини перебуває на амбулаторному лікуванні, перебіг захворювання легкої та середньої тяжкості, всім призначено відповідне лікування.
Держсанепідслужба в Чернігівській області в межах своєї компетенції проводить протиепідемічні заходи в повному обсязі.
За попередніми даними епідрозслідування джерелом інфекції є кухар (результати серологічного і бактеріологічного обстеження), фактор передачі - готові страви (млинці з кисломолочним сиром, що були приготовані з порушенням технології без повторної термічної обробки та входили в меню табору 10.06.2014 р.); обставини, що сприяли виникненню спалаху - порушення санітарно-гігієнічних вимог, технологічних правил при приготуванні страв, дезрежиму на харчоблоці.
Епідрозслідування, протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.
Ситуація з цього питання знаходиться на контролі Головного управління ДСЕС України в Чернігівській області.
Начальник Головного управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області, головний державний санітарний лікар Чернігівської області М.П.Донець
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські біатлоністи серед призерів чемпіонату України 13:15
З 16 березня у селі Поляниця Івано-Франківської області триває чемпіонат України з біатлону (чоловіки, жінки).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 12:44
26 березня близько 19-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Кіпті-Глухів-Бачівськ сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода.
У фокусі – проєкти з відновлення: з візитом на Чернігівщині – латвійська делегація 12:12
Днями Чернігівщину відвідали представники Міністерства закордонних справ та Посольства Латвії.
Чернігів — не дошка для оголошень: порушника правил благоустрою притягнуто до відповідальності 11:45
Інспектори комунального підприємства «Муніципальна варта» зафіксували випадки масового несанкціонованого розміщення рекламних оголошень на електроопорах міста.
На Чернігівщині поліція викрила інженера у службовій недбалості під час реконструкції адмінбудівлі 11:24
Поліція Чернігівщини повідомила про підозру інженеру з технічного нагляду, який допустив порушення під час реконструкції адміністративної будівлі центру надання соціальних послуг у Чернігівському районі.