Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 20:12:29

Уперше у Батурині - не Козацьке свято

14.06.2014   15:26Агенцiя

Козацьке свято – одне з найулюбленіших. Так було багато-багато літ. Уперше приїхав до Батурина ще як відбувалися культурологічні походи «Дзвін-90» і «Дзвін-91». Не пропустив жодного Козацького свята. У цьому році першу неділю червня чекав з особливим сподіванням, адже вона співпала зі Святою Трійцею. Буде подвійна урочистість, очікував у своїй багатій уяві.

Дочекався, завітав за звичкою у парк Кочубея. Що за напасть – людей не видно, крім кількох розгублених гостей. Вони теж здивовані. Уже почав рахувати дні, може, помилився в числах.

Мої думки обриває працівниця музею, що вийшла на ганок:

- Свято на Цитаделі!

Он воно що. Поспішаємо туди. Тут людей чимало, але все ж не так густо, як у минулі роки. Ніяк не збагну, щось пригнічує настрій.

Виступають промовці завченими фразами, звичне покладання квітів, а святкового настрою так і не додається. І обличчя присутніх не такі радісні, як колись. Може, це в мене самого настрій не на висоті, намагаюсь пояснити собі власний душевний дискомфорт.

А от дітлахам весело. Особливо тим, хто «осідлав» барвисті іграшкові автомобільчики.

Звідкись долинають апетитні пахощі смажених шашликів. Шукаю поглядом традиційний козацький казан з багаттям, солодкуватим димком, де варять куліш. Чую розмову чоловіків:

- Батуринських козаків не буде! Чого-чого – страйкують. Селище розділилось навпіл, - не з`ясовую подробиць. Знову в Батурині розбрат?

Відганяю невеселі думки, прямую до Будинку культури, біля якого розпочинається концерт. Виступають батуринські аматори. Слухати і бачити їх мені завжди приємно. А сьогодні вони особливо стараються, занурююсь у їх мистецтво. Та по-справжньому святкового настрою немає. Дещо відволікла лотерея. Готували її з фантазією. Призи незвичні - серед виграшів і причеп з органікою, і запрошення до кафе на дві персони, і багато іншого.

Чи від пекучого сонця, чи від відсутності батуринських козаків обличчя людей далекі від урочистості. Козацьке свято без козаків – це вже не козацький захід. Не рятують становище кільканадцять ніжинців у характерному козацькому вбранні. А, може, настрій у людей такий не від цього? Може, засмучують події у Донбасі? Може, уже засмикали ціни, що долають галопом усе нові вершини?

Батурин, Батурин… Так радувався кожному твоєму поступу. Ось звели фортецю, реставрували палац, асфальтували дороги, дали статус міста. Та чогось не вистачає для справжнього свята, чогось немає. Мабуть, просто сьогодні, Батурин, не твій день.

Олесь Новомлинський

http://poradnik.org.ua/category/9-news/2873-2014-06-12-16-34-58
 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини