Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 17:11:17

Про сільські кооперативи та Угоду про асоціацію: "круглий стіл" у Щорсі

14.06.2014   07:39Агенцiя

Зустріч за «круглим столом», де обговорювався очікуваний вплив Угоди про асоціацію між ЄС та Україною на агропромисловий комплекс Чернігівської області, пройшла 13 червня у Щорсі.

Учасники – представники сільських територіальних громад району, журналісти. Під час виступів за допомогою експерта Михайла Селінного вони спробували сформулювати свої очікування від запровадження положень документу.
Серед сильних сторін, які, на думку, щорсівців, здатні позитивно вплинути на розвиток району, називалися залізниця, ліс, прикордонне розташування, наявність значної кількості доволі кваліфікованої робочої сили.

Серед слабких – застарілу (і морально, і фізично) техніку, поганий стан доріг, неродючі грунти, складну демографічну ситуацію, брак робочих місць, низьку купівельну спроможність щорсівців.

Виробництво біопалива, розвиток скотарства, особливо молочного, залучення інвестицій до зеленого туризму називалися серед можливостей.
Серед загроз – звуження внутрішнього ринку для вітчизняних товарів, територіальна наближеність до Росії, ймовірні адміністративні зміни, міграція населення, насамперед, молоді, що знекровлює територію.

Під час дискусії значними виявилися очікування від держави – що саме вона запропонує аграріям, а найбільшим запитанням залишилися перспективи дрібних домогосподарств за умов, що мають незабаром змінитися. Власне, екперт Ганна Сич назвала варіант розвитку – створення селянських кооперативів, що, на обережну думку присутніх, є можливим за умови підготовчої роботи.

Зазначена зустріч стала останньою із серії публічних заходів, присвячених обговоренню очікуваного впливу Угоди про асоціацію з ЄС на агропромисловий сектор Чернігівщини та Миколаївщини.


Дослідження здійснено групою експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень».
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.