Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 01:10:21

Про сільські кооперативи та Угоду про асоціацію: "круглий стіл" у Щорсі

14.06.2014   07:39Агенцiя

Зустріч за «круглим столом», де обговорювався очікуваний вплив Угоди про асоціацію між ЄС та Україною на агропромисловий комплекс Чернігівської області, пройшла 13 червня у Щорсі.

Учасники – представники сільських територіальних громад району, журналісти. Під час виступів за допомогою експерта Михайла Селінного вони спробували сформулювати свої очікування від запровадження положень документу.
Серед сильних сторін, які, на думку, щорсівців, здатні позитивно вплинути на розвиток району, називалися залізниця, ліс, прикордонне розташування, наявність значної кількості доволі кваліфікованої робочої сили.

Серед слабких – застарілу (і морально, і фізично) техніку, поганий стан доріг, неродючі грунти, складну демографічну ситуацію, брак робочих місць, низьку купівельну спроможність щорсівців.

Виробництво біопалива, розвиток скотарства, особливо молочного, залучення інвестицій до зеленого туризму називалися серед можливостей.
Серед загроз – звуження внутрішнього ринку для вітчизняних товарів, територіальна наближеність до Росії, ймовірні адміністративні зміни, міграція населення, насамперед, молоді, що знекровлює територію.

Під час дискусії значними виявилися очікування від держави – що саме вона запропонує аграріям, а найбільшим запитанням залишилися перспективи дрібних домогосподарств за умов, що мають незабаром змінитися. Власне, екперт Ганна Сич назвала варіант розвитку – створення селянських кооперативів, що, на обережну думку присутніх, є можливим за умови підготовчої роботи.

Зазначена зустріч стала останньою із серії публічних заходів, присвячених обговоренню очікуваного впливу Угоди про асоціацію з ЄС на агропромисловий сектор Чернігівщини та Миколаївщини.


Дослідження здійснено групою експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень».
 

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ