Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 17:01:07

За позовами органів прокуратури області до державної власності повернуто 185 га землі вартістю 3,5 млн. грн.

13.06.2014   07:34

У прокуратурі Чернігівської області відбулася міжвідомча нарада з питань додержання законодавства органами влади та місцевого самоврядування, контролюючими органами при відведенні земель у власність та користування, забезпечення надходження коштів за використання землі. У нараді спільно з прокурорами взяли участь керівники обласних органів влади, самоврядування та контролю.

Пріоритетними серед розглянутих на нараді питань були: додержання вимог земельного законодавства при передачі у власність громадян земельних ділянок, використання їх без правовстановлюючих документів, передбачених ст. 126 Земельного кодексу України, самовільне зайняття земель, незаконне погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, видача правовстановлюючих документів на землю на підставі підроблених рішень органів влади та місцевого самоврядування, тощо.

Прокурором області Володимиром Стеценком звернута увага на те, що, такий стан законності є наслідком недостатніх заходів органами влади та контролю, які самоусунулися від виконання покладених завдань, а в окремих випадках вдаються до хабарництва, зловживань та службового підроблення.

До прикладу, прокуратурою області нещодавно розпочато кримінальні провадження щодо незаконної передачі органами Держземагентства у області значних площ земель жителям інших областей.

Розповсюдженими є порушення земельного законодавства, у тому числі, при використанні водойм, передачі у власність та користування земель історико-культурного призначення.

Загалом, за прокурорського втручання у поточному році зареєстровано 8 кримінальних проваджень, внесено 110 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 85 посадових осіб органів влади та контролю.

Судами розглянуто ряд актуальних справ за позовами прокурора, до державної власності повернуто 185 га землі вартістю 3,5 млн. грн., ще майже 200 га вартістю 1,4 млн. грн. підлягає поверненню. Попереджено незаконне надання 260 га земель вартістю понад 8 млн. грн.

Таким чином, проблема забезпечення дотримання земельного законодавства при передачі у власність та користування, використанні суб’єктами господарювання земель залишається актуальною та такою, що потребує невідкладного вирішення.

За результатами наради визначено конкретні організаційні заходи щодо забезпечення неухильного додержання законів у сфері земельних відносин.
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівської області представила щотижневий звіт про свою роботу 15:11

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа 15:10

22 червня о 08:10 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області від небайдужих перехожих надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі до споруди дамби на р. Стрижень, в районі вул. Берегової, в котрий раз потрапили дикі каченята, черепаха та вуж, які впали туди через занадто крупну огороджувальну решітку.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

У Ніжині започаткували щорічний годинний забіг дружби

У Ніжині започаткували щорічний годинний забіг дружби 11:52

21 червня на міському стадіоні «Спартак» відбувся «Годинний забіг Дружби» за ініціативи міського голови Олександра Кодоли.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини