Чернігів потребує кольорів
Розфарбовування жилих будинків і кварталів правильний шлях до змін у місті. Дизайн міста, його зовнішній вигляд суттєво впливають на сприйняття міста як гостями, так і показує патріотизм самих мешканців.
Світова практика нових підходів до дизайну міст показує, що там де в сірих кварталах з’являються кольори та художні образи, люди починають більше часу проводити на вулиці, спілкуватися між собою, в результаті чого покращується морально-психологічний фон району та зрештою зменшується рівень злочинності.
Подібні проекти вже реалізовуються і в українських містах. Так, в Одесі в минулому році за сприяння місцевої влади був реалізований конкурс «Новий образ улюбленого міста». Тоді для нанесення на стіни будинків було відібрано 10 найкращих робіт місцевих вуличних художників. До речі, контроль і всебічне сприяння при цьому надавала Одеська інспекція по контролю за благоустроєм.
Ще жителів Мелітополя запрошують взяти участь в акції, завдяки якій вулиці міста прикрасять яскраві картини. За інформацією прес-служби Мелітопольської міськради, 6 червня цього року стартувала акція «Світ краще, місто чистішим, люди добріші!». У ході акції планується розмістити на попередньо погоджених з міською владою об'єктах позитивні та життєстверджуючі зображення. Підсумки акції будуть підведені до Дня Мелітополя.
Європейці в свою чергу приділяють значну увагу зовнішньому вигляду своїх міст. Саме тому стільки туристів направляється в Барселону, Рим, Ліон, Брюссель та Париж. Вміння прикрасити місто перетворює навіть дуже захаращені стіни на предмети мистецтва.
Чернігів поки пасе задніх в цьому питанні. Хоча є у нас і Дільниця по контролю за благоустроєм і будинки, які можна і варто прикрасити. Нема поки лише бажання у керманичів міста займатись цим питанням. От і приходиться чернігівцям самоорганізовуватись і самостійно розфарбовувати свій Чернігів. В бюджеті розвитку Чернігова на 2014 рік на благоустрій міста заплановано 3,8 млн грн., а на реалізацію заходів щодо інвестиційного розвитку територій 5,4 млн.грн. В одну з цих статей точно можна вписати витрати на зміну зовнішнього вигляду окремих будинків, районів і в перспективі всього Чернігова – головне бажання творити, а не досиджувати термін, який чиновнику залишився на посаді.
Ну а в найближчій перспективі Чернігів зможе отримати нові кольори лише завдяки самоорганізації чернігівців, як, наприклад, молодь, яка за 10 тис.грн. змогла перефарбувати чернігівські переходи і не тільки.
Ігор Андрійченко
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.