Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 13:05:16

Соціальне замовлення. Проблеми та перспективи

11.06.2014   08:50Агенцiя

11 червня відбувся прес-ланч, на якому обговорювалась тема необхідності впровадження соціального замовлення, як інструменту для вирішення соціальних проблем шляхом взаємодії органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Основні питання, що розглядалися:
· Проблеми та перспективи запровадження соціального замовлення
· Запровадження соціального замовлення: послідовність дій
· Залучення недержавних неприбуткових суб’єктів до надання соціальних послуг за рахунок коштів обласного бюджету через механізм соціального замовлення
· Пріоритетність сфери протидії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення

Досвід

Соціальне замовлення успішно запроваджено у Хмельницькій області та у більшості обласних центрів України (особливо успішно – у м. Одеса).

У м. Києві послуга денного догляду за невиліковно хворими у комунальному закладі коштує 1500 грн. на місяць на особу (95% вартості складає утримання закладу та оплата праці його персоналу), а у благодійної організації – близько 500 грн. на місяць на особу; при цьому тривалість та якість життя хворих є значно вищою у разі отримання послуг від недержавних суб’єктів. Київською міською цільової програмою «Соціальне партнерство» передбачено надання цієї та інших послуг недержавними неприбутковими організаціями.

Пілотування

Для відпрацювання механізму соціального замовлення пропонується запровадити його для організації надання послуг у сфері протидії ВІЛ/СНІДу (наприклад, для послуг соціального супроводу, послуг денного догляду за хворими тощо).

Пріоритетність сфери протії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення обумовлена наступним:

- Соціальні послуги для ВІЛ-інфікованих практично не забезпечені наявними комунальними установами (спеціалізованими центрами СНІДу та центрами соціальних служб для молоді), натомість надають благодійними організаціями за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги. Зазначена допомога скорочується і буде припинена до 2017 року.

- Запровадження соціального замовлення для послуг у сфері протидії ВІЛ прямо передбачено проектом Загальнонаціональної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу на 2014-2018 роки.

- У сфері протидії ВІЛ в області гарантовано наявні організації, спроможні запропонувати якісні та економічно ефективні соціальні послуги.
 

Останні новини Чернігівщини

"Чернігів стародавній": географія відвідувачів розширюється 10:22

Поступово збільшується потік відвідувачів у музейні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Розширюється і їх географія.

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини