Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 13:15:44

Соціальне замовлення. Проблеми та перспективи

11.06.2014   08:50Агенцiя

11 червня відбувся прес-ланч, на якому обговорювалась тема необхідності впровадження соціального замовлення, як інструменту для вирішення соціальних проблем шляхом взаємодії органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Основні питання, що розглядалися:
· Проблеми та перспективи запровадження соціального замовлення
· Запровадження соціального замовлення: послідовність дій
· Залучення недержавних неприбуткових суб’єктів до надання соціальних послуг за рахунок коштів обласного бюджету через механізм соціального замовлення
· Пріоритетність сфери протидії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення

Досвід

Соціальне замовлення успішно запроваджено у Хмельницькій області та у більшості обласних центрів України (особливо успішно – у м. Одеса).

У м. Києві послуга денного догляду за невиліковно хворими у комунальному закладі коштує 1500 грн. на місяць на особу (95% вартості складає утримання закладу та оплата праці його персоналу), а у благодійної організації – близько 500 грн. на місяць на особу; при цьому тривалість та якість життя хворих є значно вищою у разі отримання послуг від недержавних суб’єктів. Київською міською цільової програмою «Соціальне партнерство» передбачено надання цієї та інших послуг недержавними неприбутковими організаціями.

Пілотування

Для відпрацювання механізму соціального замовлення пропонується запровадити його для організації надання послуг у сфері протидії ВІЛ/СНІДу (наприклад, для послуг соціального супроводу, послуг денного догляду за хворими тощо).

Пріоритетність сфери протії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення обумовлена наступним:

- Соціальні послуги для ВІЛ-інфікованих практично не забезпечені наявними комунальними установами (спеціалізованими центрами СНІДу та центрами соціальних служб для молоді), натомість надають благодійними організаціями за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги. Зазначена допомога скорочується і буде припинена до 2017 року.

- Запровадження соціального замовлення для послуг у сфері протидії ВІЛ прямо передбачено проектом Загальнонаціональної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу на 2014-2018 роки.

- У сфері протидії ВІЛ в області гарантовано наявні організації, спроможні запропонувати якісні та економічно ефективні соціальні послуги.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).