Стан заходів щодо попередження випадків холери в області
Держсанепідслужба України у Чернігівській області повідомляє, що останній спалах холери в Україні зареєстрований в 2011 році в м. Маріуполі Донецької області.
За період спалаху зареєстровано 33 випадки захворювання на холеру та 24 випадки вібріоносійства. Цей спалах був викликаний токсигенними штамами вібріонів, занесеними з іншої країни. Дві третини хворих несвоєчасно звертались за допомогою, що значно ускладнювало заходи з ліквідації спалаху. Холера в Маріуполі набула затяжного характеру, і спалах тривав майже три місяці.
Епідемічна ситуація з холери в нашій області залишається благополучною протягом багатьох років.
В області епіднагляд за карантинними інфекціями, зокрема за холерою, здійснюється у відповідності з "Комплексний план заходів по санітарній охороні території області від занесення та розповсюдження інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення, на 2013 - 2017 роки". По кожному району та місту розроблені і діють комплексні плани з урахуванням місцевих особливостей. Зазначеним планом передбачено проведення відповідальними службами комплексу профілактичних і протиепідемічних заходів по попередженню виникнення та розповсюдження випадків захворювань.
Фахівцями установ держсанепідслужби області з 01.06.2014 року по 01.10.2014 року будуть проводитись моніторингові дослідження певних категорій людей та довкілля з метою попередження виникнення та розповсюдження випадків захворювання на холеру.
Профілактичні заходи тривають.
Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держсанепідслужби України в Чернігівській області.
Щоб попередити холеру та запобігти зараженню необхідно пам'ятати, що купатися необхідно тільки на спеціально відведених, облаштованих туалетами водоймах, дотримуватися правил особистої гігієни (ретельне миття рук з милом під проточною водою), не вживати в їжу немиті овочі та фрукти, а також не допускати проникнення мух до приміщень, де готуються та зберігаються продукти харчування.
Останні новини Чернігівщини
Чоловіка, який вчинив розбій і заволодів 500 тис. грн, засуджено до 11 років 6 місяців позбавлення волі – задоволено апеляційну скаргу прокурора 17:49
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора на вирок Деснянського районного суду міста Чернігова, яким 34-річного жителя Київщини визнано винним у розбої, вчиненому за попередньою змовою групою осіб у особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 187 КК України).
Чернігівщина на екваторі І етапу олімпіадних змагань 17:12
Упродовж 25 – 26 жовтня 2025 року на Чернігівщині відбувся І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із хімії, німецької мови та географії, що стали екватором в графіку проведення олімпіад.
Рівень захворюваності на ГРВІ залишається нижчим за епідемічний поріг на 56,0%. 16:31
Рівень захворюваності на ГРВІ залишається нижчим за епідемічний поріг на 56,0%.
Ворогом здійснено чергову атаку на енергосистему області. 16:09
Вчора ворог здійснив чергову атаку на енергосистему Чернігівської області.
Водій з ознаками спʼяніння намагався втекти від патрульних 15:33
Сьогодні, близько 2-ї години, патрулюючи автодорогою М-01 (Київ — Чернігів — Нові Яриловичі), поблизу села Трисвятська Слобода, інспектори помітили автомобіль Chevrolet Lacetti, який рухався без державного номерного знаку.