Основним забруднювачем регіону є КЕП "Чернігівська теплоелектроцентраль" фірми "ТехНова". Статистика
Чернігівська область одна з найбільших в Україні, за своєю територією посідає третє місце – 31,9 тис. км2.

Ліси та інші лісовкриті площі займають 23% земельного фонду області, площа водного дзеркала становить 2%.
Суттєвим чинником негативного впливу на природні ресурси області є викиди в атмосферне повітря. Протягом 2013р. від стаціонарних джерел забруднення в повітряний басейн області надійшло 44 тис.т забруднюючих речовин (без урахування викидів діоксиду вуглецю), що на 5% менше, ніж у 2012р. Із загальної кількості викинутих шкідливих речовин, викиди речовин, що належать до парникових газів, становили: метану – 14 тис.т, оксиду азоту – 34 т. Крім цих речовин, в атмосферу потрапило 1,8 млн.т діоксиду вуглецю (на 3% менше, ніж у 2012р.), який також впливає на зміну клімату.
За минулий рік на 1 км2 території області в середньому потрапило 1,4 т забруднюючих речовин. Найбільше забруднені міста Чернігів, Ніжин, Прилуки, щільність викидів у яких становила, відповідно, 270 т, 23 т та 19 т. Основним забруднювачем регіону є КЕП "Чернігівська теплоелектроцентраль" ТОВ фірми "ТехНова", яким у 2013р. викинуто 43% шкідливих речовин області.
З метою охорони атмосферного повітря від забруднення у 2013р. підприємства області здійснили 19 заходів, які сприяли зменшенню шкідливих викидів у атмосферу на 147 т.
У 2013р. на території області утворилося 675 тис.т відходів І–ІV класів небезпеки, з них 469 тис.т – на підприємствах та 206 тис.т – у домогосподарствах. Протягом року утилізовано, оброблено (перероблено) 233 тис.т (35% від загальної кількості утворених), спалено – 8 тис.т відходів, з них 99% використано у вигляді палива з метою отримання енергії.
Рівень екологічної безпеки знижують насамперед не обсяги відходів, що накопичені, а стан тих місць, де вони зберігаються. Із загальної кількості утворених відходів 326 тис.т (48%) розміщено в місцях видалення, до яких належать спеціально відведені місця чи об’єкти, у тому числі полігони, комплекси, споруди, ділянки надр. На початок року в спеціально відведених місцях чи об’єктах та на території підприємств області накопичено біля 10 млн.т відходів.
Протягом 2013р. на охорону навколишнього природного середовища підприємствами, організаціями та установами було витрачено 219 млн.грн., зокрема 45% на очищення зворотних вод, по 20% – на охорону атмосферного повітря і проблеми зміни клімату та поводження з відходами, 10% – на збереження біорізноманіття і середовища існування.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.