Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 00:48:12

Рішення влади щодо земельних питань на контролі прокуратури області

27.05.2014   12:46

Органами прокуратури Чернігівської області систематично вивчаються рішення органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері земельних відносин.

Зокрема з початку року ГУ Держземагенства в області та місцевими радами прийнято 600 розпорядчих актів щодо надання у власність та користування земель житлової та громадської забудови та майже тисячу — щодо земель сільськогосподарського призначення.

Як засвідчили прокурорські перевірки кожне п’яте таке рішення прийнято з порушеннями вимог земельного та іншого природоохоронного законодавства.
Наприклад, перевірками установлено численні факти зловживань високопосадовцями при розпорядженні землями державної власності в області.

Зокрема на підставі незаконних наказів начальника Головного управління Держземагентства у області упродовж минулого та поточного років у власність приватних осіб, переважно мешканців інших регіонів, передано понад 100 га земель, розташованих у найбільш привабливих місцях області поблизу річок Десна та Дніпро, у тому числі за рахунок земель лісового фонду.

Всім цим фактам надано принципову правову оцінку, в тому числі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом зловживань. Справи щодо повернення цих земель у державну власність перебувають у провадженні судів.

Загалом з початку року за результатами вжитих заходів прокурорського реагування попереджено незаконне надання земель площею 250 га вартістю 8 млн. грн. Ще 180 га землі вартістю 3 млн. грн. реально повернуто у державну та комунальну власність.
Крім того, на усунення виявлених порушень органами прокуратури області внесено понад 120 документів прокурорського реагування за наслідками їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 75 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування.
 

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ