Спільними зусиллями вирішити проблему заборгованості із заробітної плати
22 травня заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман провів засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
Заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Катерина Тимощенко повідомила, що загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств та організацій області з урахуванням економічно неактивних підприємств на 1 травня склала 20,1 млн грн. У квітні цього року підприємства-боржники змогли скоротити заборгованість по заробітній платі на загальну суму у 200 тис. грн, що становить лише 1% від загальної суми.
За її словами, із 55 підприємств - боржників 16 – ті, які зовсім не просунулися у питанні погашення заборгованості, 20 – зменшили свої борги, а 18 – навпаки наростили, також з’явилося одне нове підприємство-боржник.
Присутні на засіданні керівники підприємств висловили своє бачення причин, з яких вони мають заборгованості по заробітній платі. Серед названих причин деякі притаманні тільки окремим підприємствам, інші є типовими для багатьох. Зокрема, на тлі економічної кризи в Україні зменшилась активність тих підприємств, які працюють у сфері послуг, деякі керівники нарікали на затримки із розрахунками своїми закордонними партнерами. Загальною для багатьох підприємств-боржників виявилася затримка розрахунків з вини казначейства.
На засіданні прозвучала думка, що мають місце також стратегічні помилки, допущені в минулому, які тепер дуже важко виправляти тактичними кроками. Тому деякі підприємства досі мають правові колізії, які, за їх твердженням, не дають змогу повноцінно працювати.
Ті керівники, які навіть в скрутному становищі намагаються вивести своє підприємство з кризи, віднайшли для себе шляхи стабілізації ситуації. Серед таких кроків називалися розвиток виробництва з врахуванням нестабільності економічної ситуації, здача в оренду своїх приміщень та навіть продаж зайвого майна.
Підсумовуючи хід засідання, заступник голови – керівник апарату ОДА озвучив головні причини існування заборгованості із заробітної плати. Основними з них залишаються значна прострочена кредиторська та дебіторська заборгованість підприємств-боржників, несвоєчасні розрахунки за виконані держзамовлення, недостатній рівень претензійно-позовної роботи, неефективне застосування процедур реструктуризації, санації чи банкрутства. Отже, на його думку, вкрай необхідною є активізація роботи відповідних комісій, на території яких розташовані підприємства-боржники.
Але, як наголосив Сергій Журман, які б не були обставини, що призвели до боргів, ті керівники, яким не байдужа доля своїх підприємств, та які прагнуть покращити ситуацію, - приходять на засідання, де відстоюють свої інтереси чи виробляють спільні шляхи виходу з кризового стану. Тому з метою усунення відставань та недоліків у сфері погашення заборгованості він закликав райдержадміністрації та міськвиконкоми посилити відповідальність за співпрацю з проблемними підприємствами.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.