Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 вересня, 21:24:27

Багатоповерхівку над Стрижнем зведено самовільно на самовільно зайнятій земельній ділянці — прокуратура

20.05.2014   08:53Агенцiя

Прокуратурою міста Чернігова за результатами перевірки в порядку прокурорського нагляду за додержанням та застосуванням законів встановлено, що зведення багатоквартирного житлового будинку по проспекту Перемоги, 119 здійснене в тому числі на самовільно зайнятій земельній ділянці, розташованій у межах охоронних зон

Перевіркою за участю представника держсільгоспінспекції та спеціаліста-геодезиста підтверджено, що самовільно зайнята (огороджена парканом, частково забудована) земельна ділянка загальною площею 0,0957 га відноситься до земель запасу Чернігівської міської ради. На дві третини це землі водного фонду, а саме прибережної захисної смуги р. Стрижень, на третину — землі рекреації.

Земельним кодексом України (ст. 61) та Водним кодексом України (ст. 89) встановлено, що прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У межах прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних та лінійних.

Окрім того, ця ж земельна ділянка розташована на території пам’ятки археології ІХ-ХVIII ст. «Передгороддя», охоронний номер 1е, взятої на облік розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації № 856 від 28.12.1998. Навіть законне будівництво в такій зоні дозволене тільки з дотриманням особливих вимог.

Підприємство, яке здійснює дане будівництво, самовільно розширило ділянку, виділену йому для будівництва в передбаченому законом порядку.
 
Щодо посадових осіб підприємства-забудовника прокуратурою міста Чернігова розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 197-1 Кримінального кодексу України (самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці земель в охоронних зонах).

Також у ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям посадових осіб органів влади та контролю, які допустили порушення закону.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 вересня в області зафіксовано 61 новий випадок COVID-19.

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу 16:55

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки набирає чинності з 00:00 години 23 вересня 2021 року по всій Україні.

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку 15:58

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно визначення, наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

На Чернігівщині надходження єдиного податку від фізичних осіб за 8 місяців поточного року зросли на 82 млн гривень 15:46

Протягом січня - серпня 2021 року фізичні особи-підприємці Чернігівської області сплатили до місцевих бюджетів 458 млн грн єдиного податку і тим самим перевищили факт надходжень відповідного періоду минулого року майже на 22 відс., або на 82 млн грн (за січень - серпень 2020 року надходження єдиного податку з фізичних осіб становили 376 млн грн).

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району.

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району. 15:45

Як встановлено в судовому засіданні, обвинувачені, юнаки 2002 року народження, в період часу з 02.10.2020 по 24.06.2021, за попередньою змовою між собою, в нічний час, скориставшись відкритою квартиркою вікна магазину розташованого в с. Заїзд, вул. Михайлівська, 43, скоювали крадіжки продуктів харчування: цигарки, пиво, сухарики, чіпси, тощо, які потім самі і споживали, кожного разу викрадаючи продуктів на в суму від 390грн. до 450 грн., а всього викрали на загальну суму 8712 грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини