Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 13:45:39

Багатоповерхівку над Стрижнем зведено самовільно на самовільно зайнятій земельній ділянці — прокуратура

20.05.2014   08:53Агенцiя

Прокуратурою міста Чернігова за результатами перевірки в порядку прокурорського нагляду за додержанням та застосуванням законів встановлено, що зведення багатоквартирного житлового будинку по проспекту Перемоги, 119 здійснене в тому числі на самовільно зайнятій земельній ділянці, розташованій у межах охоронних зон

Перевіркою за участю представника держсільгоспінспекції та спеціаліста-геодезиста підтверджено, що самовільно зайнята (огороджена парканом, частково забудована) земельна ділянка загальною площею 0,0957 га відноситься до земель запасу Чернігівської міської ради. На дві третини це землі водного фонду, а саме прибережної захисної смуги р. Стрижень, на третину — землі рекреації.

Земельним кодексом України (ст. 61) та Водним кодексом України (ст. 89) встановлено, що прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У межах прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних та лінійних.

Окрім того, ця ж земельна ділянка розташована на території пам’ятки археології ІХ-ХVIII ст. «Передгороддя», охоронний номер 1е, взятої на облік розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації № 856 від 28.12.1998. Навіть законне будівництво в такій зоні дозволене тільки з дотриманням особливих вимог.

Підприємство, яке здійснює дане будівництво, самовільно розширило ділянку, виділену йому для будівництва в передбаченому законом порядку.
 
Щодо посадових осіб підприємства-забудовника прокуратурою міста Чернігова розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 197-1 Кримінального кодексу України (самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці земель в охоронних зонах).

Також у ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям посадових осіб органів влади та контролю, які допустили порушення закону.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

"Чернігів стародавній": географія відвідувачів розширюється 10:22

Поступово збільшується потік відвідувачів у музейні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Розширюється і їх географія.

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини