На Чернігівщині 25 громадян задекларували мільйонні статки
Кампанія декларування, яка тривала з 1 січня цього року, завершилася. За оперативними даними на Чернігівщині доходи, що перевищують мільйон гривень задекларували 25 громадян.
Загальні задекларовані статки мільйонерів області - 71 млн. грн.. Про це повідомила заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Наталя Кузнецова.
За її словами, до органів Міндоходів області податкові декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік подали понад 15 тисяч громадян. Загальна сума задекларованих доходів склала 377,2 млн. грн., з яких минулого року податковими агентами утримано 42,1 млн. грн. податку, а також нараховано самостійно до сплати у 2014 році ще 12,5 млн. грн..
Про отримані у 2013 році іноземні доходи повідомили податкову 53 громадянина. Вони задекларували 10,5 млн. грн. таких доходів. До бюджету буде сплачено понад 763 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Інвестиційні доходи задекларували 95 громадян на суму 13,6 млн. грн., з яких 330 тис. грн. утримано податковими агентами у 2013 році та буде сплачено у 2014 році ще 1,6 млн. грн. податку.
Майже 208,4 млн. грн. задекларували 3,1 тис. громадян, які у минулому році отримували спадщину та подарунки. Вже утримано 96,8 тис. грн. податку, а ще надійде до бюджету 7,4 млн. грн.
Згідно з поданими деклараціями у 2013 році 468 громадян отримували доходи від продажу майна. Ці громадяни задекларували 38,2 млн. грн., з яких було сплачено понад 505 тис. грн., а цьогоріч бюджет отримає ще 400 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Нагадуємо, що громадяни, котрі сплачували протягом 2013 року за навчання, внески у недержавні пенсійні фонди, страхували себе або членів сім’ї, перераховували кошти у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, всиновлювали дітей, погашали пільговий іпотечний житловий кредит мають право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом минулого року до бюджету податку на доходи.
Станом на 5 травня, вже подано 3,8 тис. декларацій для отримання податкової знижки. Загальна сума, що підлягає поверненню із бюджету складає 4,2 млн. грн. До речі, скористатися правом для отримання податкової знижки можна упродовж всього року, тобто до 31 грудня 2014 року,- зазначила посадовець.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною