Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 липня, 03:03:36

Де у Чернігові журналісти та громадські активісти можуть отримати безкоштовну правову допомогу

29.04.2014   10:27Агенцiя

Кожен громадянин, кожен журналіст, громадський активіст чи мирний протестувальник має право вільно висловлювати свою думку, а в разі порушення цих прав – можливості правового захисту.

На жаль, українська влада не змогла гарантувати права людини і верховенство права в країні. А під час останніх подій в Україні професія журналіста стала однією з найнебезпечніших, ба більше - спроби журналістів чи громадських активістів висловити свою думку завершувались протиправним застосуванням сили з боку правоохоронних органів.

Тому група громадських організацій розпочинає реалізацію соціального проекту «Правова допомога для журналістів і громадських активістів в Україні».

 «ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ І ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ В УКРАЇНІ»

Для чого?

• Підтримати свободу інформації і свободу мирних зібрань, забезпечення  юридичної допомоги для журналістів і громадських активістів в Україні

• Навчити журналістів і громадських активістів як самостійно ефективно захищати свої права

Хто?

Проект реалізується за підтримки Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy) та об’єднує в єдину команду такі громадські організації як Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник», Фонд регіональних ініціатив і Дніпродзержинська спілка захисту прав людини

v Керівник проекту – Алла Мукшименко, Голова правління Всеукраїнського центру правової допомоги «Громадський захисник» (к.ю.н.)

v Головний юрист-консультант – Ірина Яковець, докторант Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса  Національної Академії правових наук України (д.ю.н.)

Як?

На базі партнерських громадських організацій буде створено 5 громадських приймалень (Дніпродзержинськ, Київ, Львів, Харків, Чернігів), де досвідчені юристи надаватимуть безкоштовну консультативну допомогу для журналістів і громадських активістів, чиї права були порушені при виконанні ними своїх професійних обов’язків чи при висловленні громадської позиції, в тому числі під час підготовки та проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року. Допомога включає забезпечення юридичних консультацій з діючого законодавства, підготовку судових заяв, скарг, звернень, в особливих випадках правники представлятимуть інтереси клієнта в державних організаціях та під час судових процесів. Журналісти та інші громадяни зможуть звернутися за допомогою як безпосередньо, так і зателефонувавши до Call-центру проекту
Проведення спеціалізованих навчань/тренгінгів для журналістів та громадських активістів з метою підвищення можливості самостійного захисту їх прав і громадянських свобод.
Аналіз новацій та законодавчих ініціатив нового уряду в сфері прав людини
Розробка та поширення тематичної інформаційно-освітньої літератури для журналістів і громадських активістів, а також інших зацікавлених сторін (органів державної влади, інститутів громадянського суспільства з метою підвищення їх компетентності з питань свободи слова та захисту громадянських свобод в Україні)

Коли?

Квітень – жовтень 2014

Адреси громадських приймалень проекту «Правова допомога для журналістів і громадських активістів в Україні»

КИЇВ
Вул. Саксаганського, 44-Е, офіс 25
Довідки за тел.: +38 0442016333

ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬК
Вул. Сировця, 6
Довідки за тел.: +38 0569532082

ЛЬВІВ
Вул. Кривоноса,10, офіс 1
Довідки за тел.: +38 0222534053

ХАРКІВ
Пр-т Московський, 140/1, поверх 1, офис 11
Довідки за тел.: +38 0577604597

ЧЕРНІГІВ
Вул.Шевченка, 105-а
Довідки за тел.: +38 0462670312

http://gurt.org.ua/

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку 18:30

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали 54- річного чоловіка, який заманив до себе додому 13-річну дівчинку, погрожував їй, бив та намагався зґвалтувати. Поліцейські помістили чоловіка до ізолятора тимчасового тримання.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу 18:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 29 липня в області щеплено першою та другою дозою 143 255 людей.

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка 16:20

Це відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосвіка, що під Прилуками.

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.