Глава УГКЦ освятив монастир сестер редемптористок у Чернігові
У Чернігові Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив монастир, храм і надбанний хрест монастиря сестер Згромадження Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористок).
З Блаженнішим Святославом співслужив владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Монастир носитиме назву Різдва Пресвятої Богородиці. Сюди також перенесли греко-католицьку парафію Святих верховних апостолів Петра і Павла в Чернігові. Відтепер усі богослужіння парафії відбуватимуться в монастирі Різдва Пресвятої Богородиці.
Під час проповіді до вірних у Чернігові Блаженніший Святослав зазначив, що 23 квітня у Чернігові велике свято, адже освячено ще один храм, монастир.
«Постання ще одного Божого дому, Божої обителі є знаком воскресіння духа Чернігова, який завжди був осердям духовного життя», − сказав він.
Проповідник наголосив, що «тут, на цьому місці, має проголошуватися Слово Боже, яке є словом життя». «Каже Христос: Небо і земля минуть, але слова мої не минуть. Всякий матеріальний храм може бути збудований і знищений, але Слово Боже є вічне. І того Духа Божого, якого Він посилає нам, знищити не можливо, бо Він є Духом воскресіння», − переконує Верховний Архиєпископ.
«Наша Церква сьогодні радіє, − продовжив Предстоятель УГКЦ, − бо тут засновується ще один монастир, де буде день і ніч лунати молитва до Бога за українську землю, за наш народ. Та монастир є місцем не лише для молитви, а й для служіння. Сюди приходять сестри для того, щоб послужити, щоб понести надію безнадійним, щоб утерти сльози плачучим, голодних нагодувати».
«Наша Церква сьогодні радіє, − продовжив Предстоятель УГКЦ, − бо тут засновується ще один монастир, де буде день і ніч лунати молитва до Бога за українську землю, за наш народ. Та монастир є місцем не лише для молитви, а й для служіння. Сюди приходять сестри для того, щоб послужити, щоб понести надію безнадійним, щоб утерти сльози плачучим, голодних нагодувати».
Він привітав сестер Чину Найсвятішого Ізбавителя і подякував їм за відвагу. Предстоятель пригадав, як три роки тому зустрівся з сестрами і вони разом прийняли рішення про необхідність будувати в Чернігові монастир. За три роки Господь благословив труд сестер.
Подякував і отцям місіонерам Чину Найсвятішого Ізбавителя в Чернігові, які звершують тут дуже важливу службу. Подякував і жертводавцям монастиря. «Їхнє діло залишиться ділом сотвореним у вічності, бо добре діло ніколи не переминає», − додав Глава Церкви.
Після освячення монастиря Блаженніший Святослав провів зустріч із губернатором Чернігівщини Володимиром Івашком.
Департамент інформації УГКЦ
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.