Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 20:14:48

Твої три години для чистоти Чернігова

24.04.2014   16:53Агенцiя

У сьогоднішньому Чернігові чимало проблем, які спричинені поки що низьким рівнем культури багатьох його мешканців.

На жаль, часто можна спостерігати, як модний хлопець чи стильна дівчина викидає пачку з-під сигарет або обгортку від цукерки просто на тротуар. Поганий приклад молоді активно подає старше покоління: багато пенсіонерів і людей середнього віку чомусь вважають, що прожиті ними роки дають право залишати побутові відходи в місцях, для цього абсолютно не призначених.

Найбільше від цього дикунства потерпають «зелені легені» Чернігова — парки, сквери, лісосмуги тощо. На відміну від своїх далеких предків-неандертальців, сучасні варвари залишають на місцях свої стоянок відходи, що не розкладаються або розкладаються дуже повільно — пластикові та скляні пляшки й набагато гірші речі.

Але не всі готові мовчки із цим миритися. Цієї весни група мешканців Чернігова вирішила зібратися та власними силами виправити ситуацію. Так виникла ініціатива під робочою назвою «Щотижневий суботник».

Її учасники вважають, що загальноміського суботника, який проводиться раз або двічі на рік, замало для того, щоб підтримувати рідне місто в чистому стані та привчати людей до порядку. Тому активісти вирішили збиратися щосуботи з 11:00 до 14:00, щоб власними силами наводити чистоту. Упродовж березня-квітня проведено вже шість суботників, а місто стало чистішим десь на три тони сміття, прибраного з популярних місць відпочинку чернігівців — урочища Ялівщина, берега озера Земснаряд, берега Десни біля переправи на Бобровиці тощо. На черзі інші території.

Дехто скаже: навіщо прибирати? Все одно скоро знову насмітять. Їх можна запитати: а навіщо ви чистите зуби вранці, адже все одно вони забрудняться до вечора? У когось коло потреб обмежене смачною їжею, зручним диваном і цікавими телепрограмами. Іншим же людям хочеться також жити в чистоті та мати людську гідність. То чому б не подати позитивний приклад? Рано чи пізно нас стане більше, ніж пітекантропів, які гидять там, де живуть, і Чернігів нарешті перетвориться на чисте європейське місто.

Але, як завжди, є кілька «але». Як відомо, чисто не лише там, де прибирають, а в першу чергу там, де не смітять. Тому одним добровільним прибиранням проблему не вирішити (хоча гріх не спробувати). Що ще потрібно?

По-перше, правоохоронні органи (а може, й самоорганізовані структури, наприклад «Самооборона») мали б приділяти більше уваги «екологічному патрулюванню» та показово притягували до відповідальності злісних порушників («відпочив у Ялівщини, залишив сміття просто на траві —  ось тобі штраф»).

По-друге, органам державної влади та місцевого самоврядування разом із небайдужими підприємствами слід істотно збільшити кількість урн для сміття на території паркових зон Чернігова.

Та це вже, як то кажуть, зовсім інша історія. А поки що — запрошуємо на щотижневий суботник!

Ініціатори проекту будуть також вдячні спонсорам, які нададуть:
- інформаційну підтримку;
- матеріали та інвентар (мішки для сміття, робочі рукавички тощо).

Додаткова інформація та фото: http://vk.com/strdy
Контактна особа: Безбородько Сергій Олександрович, тел. 063 521 18 88.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.