Чернігівська молодіжна громадська організація «Міський молодіжний центр «ЖМЕНЯ» презентує проект «Здорова родина – здорова країна»
16 квітня відбулася прес-конференція, на якій було представлено проект «Здорова родина – здорова країна»
На прес-конференції були присутні представники громадських організацій, Департаменту сім‘ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, Чернігівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЧМЦСССМ), Клінік дружніх до молоді, медичних установ,
А також Юлія Завгородня - Координатор програми АМР США «Здоров‘я жінок України» в Чернігівській області, яка розповіла про мету та завдання програми, та основні її принципи роботи.
Регіна Гусак, Голова Правління ЧММГО «ММЦ «Жменя»
Метою проекту «Здорова родина – здорова країна» є зменшення кількості абортів, привернення уваги людей репродуктивного віку до ефективного планування сім’ї шляхом інформування населення Чернігова та Чернігівської області про ефективні способи збереження репродуктивного здоров’я із залученням регіональних ЗМІ.
Незважаючи на актуальність проблеми збереження репродуктивного здоров‘я та зменшення кількості абортів саме в нашій області (Чернігівщина займає лідерські позиції по кількості абортів серед жінок репродуктивного віку) інформаційна продукція з даної теми в місті відсутня, а інформаційна компанія щодо збереження репродуктивного здоров‘я не проводиться взагалі. В регіональних ЗМІ відсутня будь-яка інформація щодо збереження репродуктивного здоров‘я.
Тому такий проект як «Здорова родина – здорова країна» є актуальним для нашого міста, як такий що приверне увагу громади до даної теми.
Наталія Волинець, головний спеціаліст Чернігівський міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, координатор заходів проекту «Здорова родина – здорова країна»
Профілактична робота щодо збереження репродуктивного здоров‘я, підготовки молоді до сімейного життя, профілактики дошлюбних стосунків звісно ж проводиться в місті державними установами та НГО, діяльність яких спрямована на формування у молоді здорового способу життя, а саме – профілактику шкідливих звичок (тютюнопаління та вживання алкоголю). Але дані види профілактичної роботи проводяться у формі бесід або лекцій, які не є цікавими для представників цільових аудиторій.
В проекті ж «Здорова родина – здорова країна» ми плануємо проводити роботу з формування здорової позиції, щодо ефективного планування сім’ї та відношення до репродуктивного здоров’я шляхом залучення молоді до активної участі в таких цікавих заходах як «Крок до сімейного життя», який доречи відбувається сьогодні, «Живий мікрофон», участі в дискусійних телепередачах.
Звісно ж задля охоплення широкої аудиторії ми також застосовуватимемо засоби масової інформації: буде транслюватися соціальний ролик та розміщена інформація про «гарячу» лінію з питань репродуктивного здоров’я в місцевих та регіональних ЗМІ.
Наша діяльність не буде обмежуватися лише Черніговом, ми маємо на меті залучення до обговорення проблеми збереження репродуктивного здоров’я населення Чернігова, Ніжина, Прилук, а також мешканців селищ Ріпки та Гончарівське.
Володимир Пулін, Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації:
Дуже важливо максимально залучити до проекту сільське населення. В ідеалі кожен фельдшерсько-акушерський пункт повинен би мати фахівця з планування сім’ї для надання консультативної допомоги. Адже шлях до успішної країни починається з нашого порогу.
Партнерами в реалізації проекту є Департамент сім’ї молоді та спорту Чернігівської ОДА, місцеві та регіональні ЗМІ, обласна та міська Клініки дружні до молоді, Чернігівський обласний та міський центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Регіна Гусак,
Олена Трубенок
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).