Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 травня, 22:25:39

Надання доступу до публічної інформації в прокуратурі м. Чернігова

18.04.2014   12:20Агенцiя

З початку року до прокуратури міста Чернігова надійшло три офіційних запити про публічну інформацію.

Запити стосувались питань правозахисної діяльності та питань досудового слідства. Інформацію, потрібну запитувачам, було надано.

У прокуратурі м. Чернігова такі запити приймаються:
-    по тел/факс – 698-165
-    поштою за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, 1
-    електронною поштою - chernigivprok@i.ua
-    на особистому прийомі.
Особистий прийом запитів та надання доступу до публічної інформації проводиться в прокуратурі м. Чернігова (вул. Шевченка, 1) в робочий час у кабінеті № 39. Відповідальна особа — прокурор прокуратури міста Милейко Олексій Олександрович.

Під запитом на інформацію розуміється прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Порядок оформлення запитів на інформацію визначено ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації"). Відповідно до неї, запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном,  електронною поштою) на  вибір запитувача. Письмовий запит подається у довільній формі.
Але запит обов’язково має містити ім’я (назву) запитувача та адресу, на яку необхідно надати відповідь.

Під публічною інформацією розуміється відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Водночас, до розряду публічної не входять ті види інформації, доступ до яких регулюється іншими законами. Наприклад, ознайомлення з ходом розслідування кримінальних проваджень унормоване не цим законом, а Кримінальним процесуальним кодексом України.
Законодавство розрізняє запит про публічну інформацію і звернення (відносини у цій сфері регулюються спеціальним законом — «Про звернення громадян»). Звернення - це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заява (клопотання) і скарги (ст. 3 Закону України "Про звернення громадян") до суб'єктів владних повноважень, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації.

Орієнтири в законодавстві:
Право на доступ до інформації є конституційним правом людини, яке передбачене і гарантоване статтею 34 Конституції України, Законами України — насамперед "Про звернення громадян", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", та іншими нормативно-правовими актами.
Закон України "Про доступ до публічної інформації" визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Як пережили російську облогу чернігівські музеї? 10:35

Про те, як живуть музеї Чернігівщини рік після повномасштабного вторгнення — читайте у колонці Олі Носко для Суспільне Культура

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до  військової служби

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби 10:32

Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн.

26 травня: Цей день в Україні і в світі

26 травня: Цей день в Україні і в світі 10:25

ДЕНЬ 457 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 457 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн 15:03

24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.

Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою 14:45

Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини