Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 червня, 13:09:27

Надання доступу до публічної інформації в прокуратурі м. Чернігова

18.04.2014   12:20Агенцiя

З початку року до прокуратури міста Чернігова надійшло три офіційних запити про публічну інформацію.

Запити стосувались питань правозахисної діяльності та питань досудового слідства. Інформацію, потрібну запитувачам, було надано.

У прокуратурі м. Чернігова такі запити приймаються:
-    по тел/факс – 698-165
-    поштою за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, 1
-    електронною поштою - chernigivprok@i.ua
-    на особистому прийомі.
Особистий прийом запитів та надання доступу до публічної інформації проводиться в прокуратурі м. Чернігова (вул. Шевченка, 1) в робочий час у кабінеті № 39. Відповідальна особа — прокурор прокуратури міста Милейко Олексій Олександрович.

Під запитом на інформацію розуміється прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Порядок оформлення запитів на інформацію визначено ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації"). Відповідно до неї, запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном,  електронною поштою) на  вибір запитувача. Письмовий запит подається у довільній формі.
Але запит обов’язково має містити ім’я (назву) запитувача та адресу, на яку необхідно надати відповідь.

Під публічною інформацією розуміється відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Водночас, до розряду публічної не входять ті види інформації, доступ до яких регулюється іншими законами. Наприклад, ознайомлення з ходом розслідування кримінальних проваджень унормоване не цим законом, а Кримінальним процесуальним кодексом України.
Законодавство розрізняє запит про публічну інформацію і звернення (відносини у цій сфері регулюються спеціальним законом — «Про звернення громадян»). Звернення - це викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заява (клопотання) і скарги (ст. 3 Закону України "Про звернення громадян") до суб'єктів владних повноважень, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації.

Орієнтири в законодавстві:
Право на доступ до інформації є конституційним правом людини, яке передбачене і гарантоване статтею 34 Конституції України, Законами України — насамперед "Про звернення громадян", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", та іншими нормативно-правовими актами.
Закон України "Про доступ до публічної інформації" визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

 Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:57

Вчора близько 14-ї години до поліції надійшло повідомлення про смертельну дорожньо-транспортну пригоду поблизу селища Седнів Чернігівського району.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 4 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

17 червня: цей день в Україні і світі

17 червня: цей день в Україні і світі 09:49

ДЕНЬ 845 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 845 RUSSIAN AGRESSION

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини