Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 травня, 23:06:11

Рейд прикордонними районами Чернігівщини

18.04.2014   08:55Агенцiя

Скупчення російських військ поблизу північного кордону України не може не викликати тривоги в українців. Тож «Народна самооборона» з Чернігова провела інспекційний рейд прикордонними районами Чернігівщини з метою перевірки бойового стану районних відділень «Самооборони», відпрацювання взаємодії та вирішення інших питань.

Першим відвідали Щорс – як то кажуть, місто партизанської слави. Так само «партизанськими» методами діють і місцеві козаки з самооборони, очолює яких Воложимир Шаповал.

Біля Щорсу розташовано військовий блок-пост із залогою якого взаємодіють самооборонівці.

Наступний на черзі Корюківський район, де діє досить чисельна та організована самооборона. Два основні відділки розташовані у Корюківці та Холмах, поруч з останнім також розташований блок-пост. Козаків з Холмів очолює славний козацький отаман Володимир Андрійко. Нещодавно репортаж про них фільмувала знімальна група CNN. Корюківчани плідно співпрацюють з прикордонниками, чимало «контрабандних доріг», лісових просік перекрили вони завалами з дерев. Всі хлопці мають зброю, причому законну.

Місто Семенівка - найпівнічніший районний центр Чернігівщини. До кордону з Росією і контрольно-пропускного пункту "Миколаївка" звідси - 10 км. Семенівщина межує з тим самим Климівським районом Брянської області, де сконцентрована найбільша кількість російської військової техніки. Якщо вона рушить в Україну, Семенівка першою постане на її шляху. І перші бої можуть бути саме тут. Попри внутрішню тривогу населення містечка поводить себе спокійно. Проте чоловіки не сидять, склавши руки, а готуються захищати свої сім’ї.

"Близько місяця тому ми зорганізувались у загін самооборони і тепер патрулюємо вулиці міста. Коли організацію юридично зареєструють, ми зможемо допомагати прикордонникам і військовим на блокпостах. Народ обурений агресивними діями наших сусідів і готовий протистояти, якщо вони на нас підуть", - каже командир районного загону "Народної самооборони" Микола Гулак.

Поверталася до Чернігова «Народна самооборона» через Сосницький та Менський райони. У першому діє потужна та чисельна «Народної самооборони» керівник якої Анатолій Веремієнко, можливості якої чернігівці й побачили того дня. У другій «Народна самооборона» тільки формується, проте місцеві підприємці об’єдналися у громадську організацію «Менська сотня», яка допомогла прикордонникам на суму близько півмільйона гривень.

Того ж дня осередки «Народної самооборони» провели імпровізоване навчання по взаємодії. Із Коропа було отримано інформацію, що декілька автобусів вщерть забиті чоловіками їдуть в напрямку Новгород-Сіверського. Було загальну оголошено тривогу.

Бійці «Народної самооборони» зі Щорса, Корюківки, Холмів почали стягуватися до Семенівки, а бійці Сосницької самооборони почали відслідковувати рух автобусів та готуватися до їх перехоплення. Підозрілі автобуси попрямували на Семенівку де їх і перехопили на блок-посту прикордонники та бійці «Народної самооборони». Виявилося, що на цих автобусах їдуть не тітушки, а заробітчани із Закарпаття до Російської Федерації.

Нині тривають заплановані заходи по підвищенню боєготовності прикордонних організацій «Народної самооборони».


Прес-служба Чернігівської обласної «Народної самооборони»
 

Останні новини Чернігівщини

Як пережили російську облогу чернігівські музеї? 10:35

Про те, як живуть музеї Чернігівщини рік після повномасштабного вторгнення — читайте у колонці Олі Носко для Суспільне Культура

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до  військової служби

Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби 10:32

Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн.

26 травня: Цей день в Україні і в світі

26 травня: Цей день в Україні і в світі 10:25

ДЕНЬ 457 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 457 RUSSIAN AGRESSION

На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн 15:03

24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.

Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою 14:45

Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини