Рейд прикордонними районами Чернігівщини
Скупчення російських військ поблизу північного кордону України не може не викликати тривоги в українців. Тож «Народна самооборона» з Чернігова провела інспекційний рейд прикордонними районами Чернігівщини з метою перевірки бойового стану районних відділень «Самооборони», відпрацювання взаємодії та вирішення інших питань.
![](/uploads/7669-m.jpg)
Першим відвідали Щорс – як то кажуть, місто партизанської слави. Так само «партизанськими» методами діють і місцеві козаки з самооборони, очолює яких Воложимир Шаповал.
Біля Щорсу розташовано військовий блок-пост із залогою якого взаємодіють самооборонівці.
Наступний на черзі Корюківський район, де діє досить чисельна та організована самооборона. Два основні відділки розташовані у Корюківці та Холмах, поруч з останнім також розташований блок-пост. Козаків з Холмів очолює славний козацький отаман Володимир Андрійко. Нещодавно репортаж про них фільмувала знімальна група CNN. Корюківчани плідно співпрацюють з прикордонниками, чимало «контрабандних доріг», лісових просік перекрили вони завалами з дерев. Всі хлопці мають зброю, причому законну.
Місто Семенівка - найпівнічніший районний центр Чернігівщини. До кордону з Росією і контрольно-пропускного пункту "Миколаївка" звідси - 10 км. Семенівщина межує з тим самим Климівським районом Брянської області, де сконцентрована найбільша кількість російської військової техніки. Якщо вона рушить в Україну, Семенівка першою постане на її шляху. І перші бої можуть бути саме тут. Попри внутрішню тривогу населення містечка поводить себе спокійно. Проте чоловіки не сидять, склавши руки, а готуються захищати свої сім’ї.
"Близько місяця тому ми зорганізувались у загін самооборони і тепер патрулюємо вулиці міста. Коли організацію юридично зареєструють, ми зможемо допомагати прикордонникам і військовим на блокпостах. Народ обурений агресивними діями наших сусідів і готовий протистояти, якщо вони на нас підуть", - каже командир районного загону "Народної самооборони" Микола Гулак.
Поверталася до Чернігова «Народна самооборона» через Сосницький та Менський райони. У першому діє потужна та чисельна «Народної самооборони» керівник якої Анатолій Веремієнко, можливості якої чернігівці й побачили того дня. У другій «Народна самооборона» тільки формується, проте місцеві підприємці об’єдналися у громадську організацію «Менська сотня», яка допомогла прикордонникам на суму близько півмільйона гривень.
Того ж дня осередки «Народної самооборони» провели імпровізоване навчання по взаємодії. Із Коропа було отримано інформацію, що декілька автобусів вщерть забиті чоловіками їдуть в напрямку Новгород-Сіверського. Було загальну оголошено тривогу.
Бійці «Народної самооборони» зі Щорса, Корюківки, Холмів почали стягуватися до Семенівки, а бійці Сосницької самооборони почали відслідковувати рух автобусів та готуватися до їх перехоплення. Підозрілі автобуси попрямували на Семенівку де їх і перехопили на блок-посту прикордонники та бійці «Народної самооборони». Виявилося, що на цих автобусах їдуть не тітушки, а заробітчани із Закарпаття до Російської Федерації.
Нині тривають заплановані заходи по підвищенню боєготовності прикордонних організацій «Народної самооборони».
Прес-служба Чернігівської обласної «Народної самооборони»
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.