Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 17 вересня, 05:10:33

До Всесвітнього дня здоров’я. СТАТИСТИКА

07.04.2014   07:52

Здоров’я населення – найцінніше багатство нації, збереження і зміцнення якого потребують щоденної уваги й турботи як суспільства та держави, так і кожної людини.

За даними Обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, у 2013 р. в медичних закладах області, що підпорядковані Міністерству охорони здоров’я України, зареєстровано 744,8 тис. випадків захворювань з уперше в житті встановленим діагнозом. Рівень захворюваності становив 70 тис. випадків у розрахунку на 100 тис. населення (у 2012 р. – 69,4 тис.). 

Захворюваність серед жінок була вищою, ніж серед чоловіків. На кожні 100 тис. жінок вона становила 71,9 тис. випадків, у той час, як із 100 тис. чоловіків хворіли 67,8 тис.

Найбільш розповсюдженими були хвороби органів дихання, захворюваність на які становила 33,9 тис. випадків на 100 тис. населення; травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх причин – 5,6 тис.; хвороби системи кровообігу – 4,6 тис.; шкіри та підшкірної клітковини, сечостатевої системи, ока та його придаткового апарату – 3,6 тис. випадків по кожному класу захворювань; кістково-м’язової системи та сполучної тканини – 3,4 тис.

Серед хвороб органів дихання найбільш поширеними були гострі інфекції верхніх дихальних шляхів та грип. У минулому році захворюваність на них становила 19,3 тис. випадків на 100 тис. населення.

Серед інфекційних хвороб одне з провідних місць за рівнем соціальної небезпеки займає туберкульоз. У 2013 р. в області діагноз активного туберкульозу вперше в житті встановлено 783 хворим. Захворюваність на цю небезпечну хворобу становила 73,6 випадка в розрахунку на 100 тис. населення і в порівнянні з 2012 р. (62,8 випадка) зросла.

Особливе занепокоєння продовжує викликати стрімке розповсюдження СНІДу. За минулий рік під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом було взято 510 ВІЛ-інфікованих осіб (незалежно від стадії захворювання), серед них у 194 – виявлена хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту людини. Захворюваність на ВІЛ та СНІД становила, відповідно, 47,9 та 18,2 випадка на 100 тис. населення.

На кінець 2013 р. під диспансерним наглядом у закладах охорони здоров'я області перебували 913,9 тис. хворих.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини