Святкували з відкритими дверима
Свій день народження вони святкували із відкритими дверима. Запросили всіх бажаючих. У якості подарунку – трохи крові. Або, принаймні, бажання поділитися нею… Дарувати тут прийнято…кров. Їх так і називають – донори, від латинського «dono» — тобто дарувати. Втім, на 70-річний ювілей обласної станції переливання крові прийшли не лише донори, а й кандидати в них.

Фахівці станції хочуть сформувати резервні списки донорів. Бажаючі залишать свої контакти — це загальноприйнята світова практика, щоб у випадку дефіциту чи потреби певних компонентів крові можна було цю проблему швидко вирішити.
Найперспективніший контингент донорів – молодь. Тому станція налагоджує співпрацю, зокрема, з чернігівськими вишами. А для тих, хто завітав сьогодні у ці відкриті двері, головний лікар проводить цілу екскурсію і розповідає все про кров: «Тут, наприклад, у нас плазмодонорство…на жаль, мало у нас саме плазмодонорів. В цьому випадку заготовується саме плазма, кров ми не чіпаємо. І це теж світова практика – заготівля саме окремих компонентів крові.»
Чиї життя рятує своєю кров’ю почесний донор Василь Олександров — не знає. Але робив це вже близько сотні разів. Таких тут називають «активними донорами» і мріють, щоб їх було більше.
Ніна Калиновська на станції працює вже сорок один рік. Медичною сестрою… і донором. Каже – інакше не виходить. «У меня редкая группа – 4 «-». Когда-то пришли родители больной девочки, а не было такой группы у нас. Я сдала. А потом еще раз, и еще – много ведь больных людей, и детей. У нас почти все работники сдают — у кого нет противопоказаний.»
Чого ще бажають працівники станції у день її народження? Для пацієнтів – здоров’я. Для себе – більш просторого приміщення і оновлення обладнання. Приміром, фракційному столу – не один десяток років. Але всіма силами тримають його у справності – бо новий вартує сотні тисяч гривень.
Зараз у станції не менше завдань, ніж у 1944 році – коли вона утворилася, каже головний лікар.
А його підлеглі додають: «Сейчас создаем мы целый отдел контроля качества. Раньше мы контролировали только конечный продукт, а сейчас – это тотальный контроль, ведь кровь – это не вода, не химия какая-то, ее просто так не выльешь и к ней нужно относиться бережно.»
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.