Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:33:55

Святкували з відкритими дверима

02.04.2014   12:28Агенцiя

Свій день народження вони святкували із відкритими дверима. Запросили всіх бажаючих. У якості подарунку – трохи крові. Або, принаймні, бажання поділитися нею… Дарувати тут прийнято…кров. Їх так і називають – донори, від латинського «dono» — тобто дарувати. Втім, на 70-річний ювілей обласної станції переливання крові прийшли не лише донори, а й кандидати в них.

Фахівці станції хочуть сформувати резервні списки донорів. Бажаючі залишать свої контакти — це загальноприйнята світова практика, щоб у випадку дефіциту чи потреби певних компонентів крові можна було цю проблему швидко вирішити.

Найперспективніший контингент донорів – молодь. Тому станція налагоджує співпрацю, зокрема, з чернігівськими вишами. А для тих, хто завітав сьогодні у ці відкриті двері, головний лікар проводить цілу екскурсію і розповідає все про кров: «Тут, наприклад, у нас плазмодонорство…на жаль, мало у нас саме плазмодонорів. В цьому випадку заготовується саме плазма, кров ми не чіпаємо. І це теж світова практика – заготівля саме окремих компонентів крові.»

Чиї життя рятує своєю кров’ю почесний донор Василь Олександров — не знає. Але робив це вже близько сотні разів. Таких тут називають «активними донорами» і мріють, щоб їх було більше.

Ніна Калиновська на станції працює вже сорок один рік. Медичною сестрою… і донором. Каже – інакше не виходить. «У меня редкая группа – 4 «-». Когда-то пришли родители больной девочки, а не было такой группы у нас. Я сдала. А потом еще раз, и еще – много ведь больных людей, и детей. У нас почти все работники сдают — у кого нет противопоказаний.»

Чого ще бажають працівники станції у день її народження? Для пацієнтів – здоров’я. Для себе – більш просторого приміщення і оновлення обладнання. Приміром, фракційному столу – не один десяток років. Але всіма силами тримають його у справності – бо новий вартує сотні тисяч гривень.

Зараз у станції не менше завдань, ніж у 1944 році – коли вона утворилася, каже головний лікар.

А його підлеглі додають: «Сейчас создаем мы целый отдел контроля качества. Раньше мы контролировали только конечный продукт, а сейчас – это тотальный контроль, ведь кровь – это не вода, не химия какая-то, ее просто так не выльешь и к ней нужно относиться бережно.»


http://chodtrk.com.ua/?p=14131
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.