Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 10:03:10

Святкували з відкритими дверима

02.04.2014   12:28Агенцiя

Свій день народження вони святкували із відкритими дверима. Запросили всіх бажаючих. У якості подарунку – трохи крові. Або, принаймні, бажання поділитися нею… Дарувати тут прийнято…кров. Їх так і називають – донори, від латинського «dono» — тобто дарувати. Втім, на 70-річний ювілей обласної станції переливання крові прийшли не лише донори, а й кандидати в них.

Фахівці станції хочуть сформувати резервні списки донорів. Бажаючі залишать свої контакти — це загальноприйнята світова практика, щоб у випадку дефіциту чи потреби певних компонентів крові можна було цю проблему швидко вирішити.

Найперспективніший контингент донорів – молодь. Тому станція налагоджує співпрацю, зокрема, з чернігівськими вишами. А для тих, хто завітав сьогодні у ці відкриті двері, головний лікар проводить цілу екскурсію і розповідає все про кров: «Тут, наприклад, у нас плазмодонорство…на жаль, мало у нас саме плазмодонорів. В цьому випадку заготовується саме плазма, кров ми не чіпаємо. І це теж світова практика – заготівля саме окремих компонентів крові.»

Чиї життя рятує своєю кров’ю почесний донор Василь Олександров — не знає. Але робив це вже близько сотні разів. Таких тут називають «активними донорами» і мріють, щоб їх було більше.

Ніна Калиновська на станції працює вже сорок один рік. Медичною сестрою… і донором. Каже – інакше не виходить. «У меня редкая группа – 4 «-». Когда-то пришли родители больной девочки, а не было такой группы у нас. Я сдала. А потом еще раз, и еще – много ведь больных людей, и детей. У нас почти все работники сдают — у кого нет противопоказаний.»

Чого ще бажають працівники станції у день її народження? Для пацієнтів – здоров’я. Для себе – більш просторого приміщення і оновлення обладнання. Приміром, фракційному столу – не один десяток років. Але всіма силами тримають його у справності – бо новий вартує сотні тисяч гривень.

Зараз у станції не менше завдань, ніж у 1944 році – коли вона утворилася, каже головний лікар.

А його підлеглі додають: «Сейчас создаем мы целый отдел контроля качества. Раньше мы контролировали только конечный продукт, а сейчас – это тотальный контроль, ведь кровь – это не вода, не химия какая-то, ее просто так не выльешь и к ней нужно относиться бережно.»


http://chodtrk.com.ua/?p=14131
 

Останні новини Чернігівщини

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

Відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів. ВІДЕО

Відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів. ВІДЕО 08:40

Цей консультативно-дорадчий орган утворений на початку червня цього року. Його мета — забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників України та учасників бойових дій на території інших держав, а також осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованій території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини