Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 13:13:35

Безпечніше запах тухлих яєць, ніж його відсутність

26.03.2014   10:28Агенцiя

Прийшла весна – пора початку різноманітних господарських робіт.

В особистому домогосподарстві часто виникає потреба в очищенні вигрібних ям, проведенні робіт на каналізаційних мережах тощо. Але не кожен господар знає, що ця робота пов’язана з низкою небезпек. Однією з них є можливість отруєння сірководнем.

Сірководень (H2S) – безбарвний газ, токсичність якого значно більша, ніж у синильної кислоти. Сірководень знайомий нам за поширеним природним запахом тухлих яєць.

Однак небезпечним є не запах, а, навпаки, його відсутність. Адже при концентраціях близьких до смертельних, сірководень діє на людину так, що вона перестає відчувати його запах. Жоден, хто отруївся сірководнем, не відчував запаху тухлих яєць, а навпаки – приємний запах. Особливо треба бути уважним при роботах у вигрібних ямах та каналізаційних колодязях, де імовірність накопичення цього підступного отруйника максимальна. Опускаючись у вигрібну яму людина не відчуває жодного попереджувального запаху, що віщував би трагедію.

Сірководень також специфічно діє на зір. Крім подразнення очей він викликає світо боязкість, що може бути попередженням про його наявність. Цікавим є той факт, що люди у стадії сп’яніння за наявності сірководню тимчасово сліпнуть.

Найкращим індивідуальними засобами захисту від сірководню є промислові: ізолюючий протигаз, а в побуті, на крайній випадок, респіратор марки РПГ-67КД, захисний прогумований костюм, резинові чоботи, рукавиці (сірководень проникає і крізь шкіру).
При відсутності промислових засобів захисту органів дихання можна тимчасово захиститися ватно-марлевою пов’язкою, змоченою розчином перекису водню, розведеним слабким розчином соди.

Сірководень важчий за повітря, тому рятуватись треба на підвищених ділянках місцевості, що добре продуваються вітром. Для осадження газу використовують розпилену воду, а нейтралізують за допомогою розчинів лугу, вапна чи соди.

Сірководень легко спалахує та здатен утворювати вибухові суміші з повітрям. При гасінні пожеж ефективними засобами є дрібно розпилена вода та повітряно-механічна піна.

Звертаючись до тих, хто займається роботами у каналізаційних колодязях та вигрібних ямах, хочемо нагадати, що сірководень – небезпечний газ! Отже, будьте уважними та обережними!

Микола Медвідь
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Чернігівської області   

Останні новини Чернігівщини

Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38

У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини