Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 16:32:21

Безпечніше запах тухлих яєць, ніж його відсутність

26.03.2014   10:28Агенцiя

Прийшла весна – пора початку різноманітних господарських робіт.

В особистому домогосподарстві часто виникає потреба в очищенні вигрібних ям, проведенні робіт на каналізаційних мережах тощо. Але не кожен господар знає, що ця робота пов’язана з низкою небезпек. Однією з них є можливість отруєння сірководнем.

Сірководень (H2S) – безбарвний газ, токсичність якого значно більша, ніж у синильної кислоти. Сірководень знайомий нам за поширеним природним запахом тухлих яєць.

Однак небезпечним є не запах, а, навпаки, його відсутність. Адже при концентраціях близьких до смертельних, сірководень діє на людину так, що вона перестає відчувати його запах. Жоден, хто отруївся сірководнем, не відчував запаху тухлих яєць, а навпаки – приємний запах. Особливо треба бути уважним при роботах у вигрібних ямах та каналізаційних колодязях, де імовірність накопичення цього підступного отруйника максимальна. Опускаючись у вигрібну яму людина не відчуває жодного попереджувального запаху, що віщував би трагедію.

Сірководень також специфічно діє на зір. Крім подразнення очей він викликає світо боязкість, що може бути попередженням про його наявність. Цікавим є той факт, що люди у стадії сп’яніння за наявності сірководню тимчасово сліпнуть.

Найкращим індивідуальними засобами захисту від сірководню є промислові: ізолюючий протигаз, а в побуті, на крайній випадок, респіратор марки РПГ-67КД, захисний прогумований костюм, резинові чоботи, рукавиці (сірководень проникає і крізь шкіру).
При відсутності промислових засобів захисту органів дихання можна тимчасово захиститися ватно-марлевою пов’язкою, змоченою розчином перекису водню, розведеним слабким розчином соди.

Сірководень важчий за повітря, тому рятуватись треба на підвищених ділянках місцевості, що добре продуваються вітром. Для осадження газу використовують розпилену воду, а нейтралізують за допомогою розчинів лугу, вапна чи соди.

Сірководень легко спалахує та здатен утворювати вибухові суміші з повітрям. При гасінні пожеж ефективними засобами є дрібно розпилена вода та повітряно-механічна піна.

Звертаючись до тих, хто займається роботами у каналізаційних колодязях та вигрібних ямах, хочемо нагадати, що сірководень – небезпечний газ! Отже, будьте уважними та обережними!

Микола Медвідь
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Чернігівської області   

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини