Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 червня, 08:14:02

"SOS. SOS. SOS" Менський зоопарк у біді! ФОТОрепортаж

25.03.2014   14:45Агенцiя

Завдяки недолугим діям Менського казначейства через блокування рахунків звірі зоопарку, не дивлячись на те, що управління культури профінансувало кошти на утримання тварин, голодують!

Все це почалося з 2013 року.

Спочатку була затримка з оплатою рахунків в травні місяці. У листопаді було сплачено 250 тисяч грн..

За останні 5 місяців казначейство спромоглося заплатити аж 22 тисячі гривень. А цих коштів хватило заплатити тільки  за хліб за 5 місяців.

Кожного місяця на хліб іде 4,8 грн., 8 тисяч грн.. треба на м’ясо, на рибу – 5 тисяч грн.. Це тільки на основні харчі для тварин. А ще треба мед, сіно, корма. І кожній маленькій тваринці треба дати свій раціон. В цілому у Менському зоопарку близько тисячі поголів’я. 136 видів тварин, 35 із них занесені у Червону книгу. Але ж звірі як і людина теж хворіють і їм також потрібні ліки. А це небагато й немало - 600 гривень, яких до речі теж не виділяли протягом останніх п’яти місяців. Спасалися тільки виключно спец рахунком.

Буревій пролетів наробив шкоди, теж треба кошти на ремонт. І ще багато різних перепонів існує в зоопарку. На даний час обласне керівництво вишукує можливості сплати коштів, залучає спонсорів.

Останнім часом багато дзвінків від простих людей, які цікавляться долею зоопарку. Везуть все що можна; варення, мед, буряки, капусту, яблоки. Перераховують кошти, хто 2 тисячі, а хто й 10 гривень. Якщо дивитися по раціону, то для потреб зоопарку необхідно 83 тисячі гривень, а працівники просять, щоб дали хоча б половину, а і того не дають. Це не входить в ніякі рамки.

Треба сказати, що за цей час ніхто з працівників не написав заяви на звільнення. У нас працюють патріоти. На даний час, зі слів директора Зінаїди Сергіївни Максименко, ще не бачила такої активності від влади, спонсорів і небайдужих людей допомогти зберегти звірів у тяжкий час. Люди стали якісь інші, такого раніше не було.

Існує ще одна проблема у зоопарку – проблема вагітності звірів. А для них потрібний повноцінний раціон. Вихід один – громадою рятувати зоологічний парк загальнодержавного значення який створений в райцентрі ще 1977 році.

Адже прийде час і ми з вами приїдемо сюди відпочивати разом з своїми дітками та онуками і будемо радіти разом з малюками, що ми зберегли цю маленьку перлину Великої Матінки-природи. Всім вам честь і хвала за те, що не залишили звірів в біді.

Реквізити для допомоги зоопарку. р/с 26001377827001, ПАО КБ "Приватбанк", Чернігівське РУ, МФО 353586, Код 05530010, призначення  платежу: для придбання кормів.

Фоторепортаж з місця події ВІКТОРА КОШМАЛА.

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.