Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 жовтня, 21:18:45

Про перспективи чернігівських ЗМІ. ВІДЕО

25.03.2014   12:25Агенцiя

Про створення громадських телебачення і радіо на основі теперішніх державних та про роздержавлення преси йшла мова на засіданні круглого столу за участю журналістів провідних мас-медіа Чернігова.

Поки на рівні столиці на цю тему йдуть суперечки – тим часом у журналістській спільноті вже назрівають досить чіткі уявлення, як все це зробити.

Реформування державних телебачення і радіо у громадські та виведення органів влади з переліку засновників місцевої преси – все це обов’язкове для здорового суспільства і це тільки питання часу й зусиль. Чернігівські журналісти в принципі дійшли у цьому питанні згоди, зібравшись для аналізу проблеми за круглим столом.

Виникає кілька проблем, найбільша з них – зміна системи фінансування: як редакції зможуть заробляти на себе й розвиватися? Слід вдосконалити й шляхи висвітлення діяльності влади в ЗМІ.

Є кілька основоположних законодавчих норм, які треба вдосконалити: закон про суспільне телебачення і радіо, про роздержавлення друкованих ЗМІ та про право місцевих органів влади розпоряджатися ресурсами (наприклад, частотами для теле- і радіомовлення). Усе це прив’язано до реформування системи державного управління і бюджетоутворення.

Тобто коли бюджети почнуть формуватися, як кажуть, «знизу» — більша частина грошей залишатиметься на місцях – тоді громади зможуть зокрема і утримувати такі ЗМІ, які їм дійсно потрібні.

ОДТРК "Сівер-центр"

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.