Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 червня, 07:11:19

Про перспективи чернігівських ЗМІ. ВІДЕО

25.03.2014   12:25Агенцiя

Про створення громадських телебачення і радіо на основі теперішніх державних та про роздержавлення преси йшла мова на засіданні круглого столу за участю журналістів провідних мас-медіа Чернігова.

Поки на рівні столиці на цю тему йдуть суперечки – тим часом у журналістській спільноті вже назрівають досить чіткі уявлення, як все це зробити.

Реформування державних телебачення і радіо у громадські та виведення органів влади з переліку засновників місцевої преси – все це обов’язкове для здорового суспільства і це тільки питання часу й зусиль. Чернігівські журналісти в принципі дійшли у цьому питанні згоди, зібравшись для аналізу проблеми за круглим столом.

Виникає кілька проблем, найбільша з них – зміна системи фінансування: як редакції зможуть заробляти на себе й розвиватися? Слід вдосконалити й шляхи висвітлення діяльності влади в ЗМІ.

Є кілька основоположних законодавчих норм, які треба вдосконалити: закон про суспільне телебачення і радіо, про роздержавлення друкованих ЗМІ та про право місцевих органів влади розпоряджатися ресурсами (наприклад, частотами для теле- і радіомовлення). Усе це прив’язано до реформування системи державного управління і бюджетоутворення.

Тобто коли бюджети почнуть формуватися, як кажуть, «знизу» — більша частина грошей залишатиметься на місцях – тоді громади зможуть зокрема і утримувати такі ЗМІ, які їм дійсно потрібні.

ОДТРК "Сівер-центр"

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.