Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 15:54:08

У рамках місячника протидії туберкульозу відбулося засідання за "круглим столом"

21.03.2014   13:24

20 березня у рамках місячника протидії туберкульозу відбулося засідання за «круглим столом» на тему «Зниження захворюваності на туберкульоз в Україні шляхом розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу».

Організатором заходу виступило Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ».

У ході засідання про ситуацію з захворюваності на туберкульоз, що склалася в Чернігівській області, розповів заступник головного лікаря з лікувальної роботи Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Ярослав Вольський.

Директор «Чернігівського центру соціальної адаптації безпритульних та безхатченків» Микола Романов поділився досвідом допомоги безхатченкам, які часто потрапляють у групу ризику щодо захворювання на туберкульоз.

Також своїми напрацюваннями в цьому напрямку поділилися директор Чернігівського міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Тетяна Кузнєцова-Молодча та лікар-педіатр Чернігівської міської «Клініки дружної до молоді» Олена Коновалова.

Директор Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнської Мережі ЛЖВ» Анжела Мойсеєнко презентувала новий проект «Раннє виявлення туберкульозу серед уразливих груп населення Чернігівської області» та керівника проекту в області Павла Ходимчука, члена громадської організації «Перемога».

Про співпрацю з ЧОВ ВБО «Всеукраїнської Мережі ЛЖВ», зокрема про проведення анкетування серед мешканців міста з метою оцінки індивідуального ступеня ризику щодо можливого захворювання на туберкульоз, розповіла голова правління ГО «ММЦ Жменя» Реґіна Гусак.

Діяльність даного проекту здійснюється за фінансової підтримки Глобального фонду з боротьби з туберкульозом, ВІЛ - інфекцією та малярією в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні».

Саме цей проект почав свою роботу 1 лютого цього року. Його мета полягає в тому, щоб знизити рівень смертності внаслідок небезпечного захворювання легень, а також призупинити епідемію мультирезистентного туберкульозу в Чернігівській області. На сьогоднішній день в області більше 60% хворих на ТБ – це люди середнього репродуктивного віку. Основними аспектами розвитку епідемії ТБ в області є розповсюдження мультирезистентного туберкульозу та смертність від суміжних захворювань.

Наразі запланована спільна робота громадських організацій та профільних установ у рамках проекту «Раннє виявлення туберкульозу серед уразливих груп населення Чернігівської області».
 

Останні новини Чернігівщини

З 1 вересня у Чернігові на COVID-19 захворіли 2362 людей, з них тільки 114 були вакциновані

З 1 вересня у Чернігові на COVID-19 захворіли 2362 людей, з них тільки 114 були вакциновані 15:35

У Чернігові за минулий тиждень на коронавірусну інфекцію захворіли 665 осіб, одужали 294, госпіталізували 153, виписали з лікарні 101. На жаль, померли 15 людей. Завантаженість ліжок хворими на коронавірус на сьогодні складає 93,2%, це 275 осіб.

У Чернігові дату початку осінніх шкільних канікул оголосять орієнтовно 21 жовтня 14:23

У Чернігові канікули у закладах загальної середньої освіти можуть стартувати, як і планували, з 25 жовтня. Хоча є пропозиція, зважаючи на епідситуацію щодо поширення захворюваності на COVID-19, розпочати їх на тиждень пізніше. Про це мова йшла на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 19 жовтня.

До рятувальників завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби

До рятувальників завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби 14:03

До Головного управління ДСНС України у Чернігівській області завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби.

Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти?

Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти? 13:56

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай такі хвороби спричиняють бактерії або віруси, що потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи забрудненою водою, а також у разі недотримання гігієни рук.

 Чернігівській район: у ставку виявлено тіло потонулого чоловіка

Чернігівській район: у ставку виявлено тіло потонулого чоловіка 13:37

Обставини та причину смерті з’ясовують правоохоронні органи.