Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:48:30

Великої повені цієї весни на Чернігівщині не буде

18.03.2014   11:11

Згідно попередніх даних гідрометеорології на території області цьогоріч не очікується великої весняної повені, і вода річок тільки вийде на заплави.

Про це зазначив заступник начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області Володимир Куц під час традиційного щопонеділкового брифінгу для представників регіональних та центральних засобів масової інформації, який відбувся 17 березня в облдержадміністрації.

В основному водопілля, за його словами, пройде в руслах річок, без досягнення максимального рівня. 

На сьогодні на території області всі річки вже звільнились від льодового покрову. З 1 по 5 березня пік повені на річці Десна спостерігався в районі Новгорода-Сіверського. У даний час відбувається підвищення рівня в районі моста річки Морівськ.

Щодо річки Дніпро, то піку повені тут слід очікувати, десь з 25 березня.

На всіх малих річках Чернігівщини наразі спостерігається спад рівнів і вони знаходяться в межах русел.

У разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з різким збільшенням рівнів води в річках, за інформацією Володимира Куца, в обласному управлінні створено мобільну оперативну групу, яка має постійний контакт з керівництвом Брянської (Російська Федерація) та Гомельської (Республіка Білорусь) областей. Обмін відповідною інформацією відбувається і з Дніпровським Басейновим управлінням. Аварійні бригади готові діяти в екстремальних умовах та забезпечити життєдіяльність жителів регіону.

Готова до роботи і спеціальна техніка, перевірені плавзасоби, мотопомпи, автомобілі РДМ тощо.

Загалом ситуація з водопілля на території області перебуває під постійним контролем фахівців, цілодобовим моніторингом та загрози життю населення Чернігівщини не несе.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.