Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 15:06:39

Діяльність Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у лютому 2014 року

15.03.2014   10:46

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області, в межах своїх повноважень, забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів (земля, надра, поверхневі води, атмосферне повітря, тваринний та рослинний світ), поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на території Чернігівської області.

Протягом лютого інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 166 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 104 об'єктах різної форми власності, з них комплексно 56.

Робота Держекоінспекції у Чернігівській області цілком і повністю направлена на покращення стану навколишнього природного середовища та дотримання природокористувачами вимог діючого природоохоронного законодавства з метою недопущення шкідливого впливу на довкілля.

Адже головним завданням інспекції є запобігання правопорушенням, а у разі їх скоєння - невідворотності покарання винних осіб.

За результатами перевірок складено 130 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 119 осіб. Матеріали 11-ти справ передано у судові органи та 8-ми - у правоохоронні органи.

Загальна сума накладених штрафів склала 19,720 тис.грн., стягнуто 21,114 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
- у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 46 осіб. Накладено штрафів на суму 6,919 тис.грн., стягнуто 6,698 тис.грн.;
- у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 29 осіб. Накладено штрафів на суму 5,933 тис.грн., стягнуто 4,318 тис.грн;
- у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 22 особи. Накладено штрафів на суму 3,162 тис.грн., стягнуто 4,386 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у лютому, пред'явлено 15 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 36,269 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 400,292 тис.грн.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 6399 одиниць пересувних транспортних засобів та 3992 вагони.

Здійснено екологічний контроль 116784,4 тон вантажів та радіологічний контроль 226418 тон вантажів.
Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 7 порушників, накладено штрафів на суму 561 грн.

У лютому в пункті пропуску через державний кордон "Щорс-ЗС" здійснено 2 затримки вантажів за порушення Закону України "Про пестициди і агрохімікати".

Громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини здійснюють громадські інспектори з охорони довкілля.

Спільно з державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Чернігівській області громадські інспектори з охорони довкілля беруть участь у перевірках, залучаються до рейдових перевірок по боротьбі з браконьєрством, а також під час проведення природоохоронних операцій та акцій. У лютому здійснено 4 спільних рейд-перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі збереження рослинного та тваринного світу на території Чернігівської області.

Також, з метою попередження спричинення негативного впливу на довкілля області спеціалістами Державної екологічної інспекції проводиться масштабна просвітницька робота з населенням, студентською та шкільною молоддю. Для вирішення актуальних проблем в галузі охорони довкілля області при інспекції сформовано Громадську раду до складу якої увійшли Чернігівські обласні та міські природоохоронні громадські організації.

Останні новини Чернігівщини

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду 13:03

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від початку року здійснено 10 планових перевірок характеристик продукції і 1 розпочато та призупинено на час проведення експертизи (випробування). Крім того, протягом січня-травня відбулось 8 позапланових перевірок.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 18 червня по 8:00 19 червня 2021 року.