У Чернігові екологи проводять операцію "Первоцвіт"
На сьогодні однією з найважливіших сучасних проблем, в тому числі і на Чернігівщині, є збереження видового різноманіття.
![](/uploads/7289-m.jpg)
В результаті непродуманої діяльності людини вже зникли і продовжують зникати численні види рослин та тварин.
Для збереження рідкісних видів створюються спеціальні території для їх охорони (заповідники, заказники, урочища, тощо), вводяться обмеження на їх збір і торгівлю. Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області щороку проводиться операція “Первоцвіт”.
Рейдовими групами з числа державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, громадських інспекторів з охорони довкілля, працівників лісової охорони, співробітників УМВС та громадськості постійно проводяться рейдові перевірки в місцях зростання первоцвітів, шляхах їх перевезення та місцях реалізації.
З метою посилення контролю в галузі збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, що занесені до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, у святкові дні в період з 3 по 11 березня поточного року проведено 7 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон. Виявлено 4 порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України. Зокрема, на території ботанічного заказника місцевого значення “Панченкове”, спільно з працівниками лісової охорони ДП “Чернігіврайагролісгосп”, на яких покладено зобов’язання щодо охорони даного об’єкту природно-заповідного фонду, за незаконне вилучення з природного середовища червонокнижних видів рослин затримано 4-х порушників. На них складено 4 адміністративні протоколи за ст. 90, 91 КУпАП, які направлено на розгляд до місцевих судів. Вилучено 1 тис. 180 шт. квіток підсніжника білосніжного, виду занесеного до Червоної книги України. Збитки, завдані навколишньому природному середовищу становлять 36 тис. 580 грн.
Робота в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення знаходиться на постійному контролі Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.
Пам’ятаймо, що навіть купуючи ці квіти, ми тим самим “допомагаємо” якнайшвидше зникнути цілому виду рослин.
Тому, Держекоінспекція у Чернігівській області вкотре застерігає та закликає громадян бути самосвідомими, постійно дбати про своє майбутнє, майбутнє своїх близьких і рідних та любити природу рідного краю!
Тетяна Войтенко,
прес-служба Держекоінспекції
у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.