Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 червня, 16:17:02

У Чернігові екологи проводять операцію "Первоцвіт"

13.03.2014   11:28

На сьогодні однією з найважливіших сучасних проблем, в тому числі і на Чернігівщині, є збереження видового різноманіття.

В результаті непродуманої діяльності людини вже зникли і продовжують зникати численні види рослин та тварин.

Для збереження рідкісних видів створюються спеціальні території для їх охорони (заповідники, заказники, урочища, тощо), вводяться обмеження на їх збір і торгівлю. Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області щороку проводиться операція “Первоцвіт”.

Рейдовими групами з числа державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, громадських інспекторів з охорони довкілля, працівників лісової охорони, співробітників УМВС та громадськості постійно проводяться рейдові перевірки в місцях зростання первоцвітів, шляхах їх перевезення та місцях реалізації.

З метою посилення контролю в галузі збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, що занесені до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, у святкові дні в період з 3 по 11 березня поточного року проведено 7 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон. Виявлено 4 порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України. Зокрема, на території ботанічного заказника місцевого значення “Панченкове”, спільно з працівниками лісової охорони ДП “Чернігіврайагролісгосп”, на яких покладено зобов’язання щодо охорони даного об’єкту природно-заповідного фонду, за незаконне вилучення з природного середовища червонокнижних видів рослин затримано 4-х порушників. На них складено 4 адміністративні протоколи за ст. 90, 91 КУпАП, які направлено на розгляд до місцевих судів. Вилучено 1 тис. 180 шт. квіток підсніжника білосніжного, виду занесеного до Червоної книги України. Збитки, завдані навколишньому природному середовищу становлять 36 тис. 580 грн.

Робота в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення знаходиться на постійному контролі  Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.
Пам’ятаймо, що навіть купуючи ці квіти, ми тим самим “допомагаємо” якнайшвидше зникнути цілому виду рослин.

Тому, Держекоінспекція у Чернігівській області вкотре застерігає та закликає громадян бути самосвідомими, постійно дбати про своє майбутнє, майбутнє своїх близьких і рідних та любити природу рідного краю!

Тетяна Войтенко,
прес-служба Держекоінспекції
у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини