Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 06:07:48

Зміни в правилах виписування рецептів

14.02.2014   10:04Агенцiя

Рецепт це медичний документ у вигляді (формі) припису до аптеки, аптечного пункту, виписаний фахівцем на рецептурному бланку, який має на це право відповідно до законодавства, на підставі якого здійснюється виготовлення та/або відпуск лікарського засобу з аптек та аптечних пунктів за встановленими правилами.

У 2005 році було видано Наказ МОЗ України № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень», в якому було зазначено, що рецепти виписуються тільки по торгівельним назвам. Це дало привід для розвитку корупційних схем та нав’язування пацієнтам конкретних ліків.

Щоб запобігти такому розвитку було змінено правила виписування рецептів. Зокрема, зміни до наказу МОЗ України № 360 передбачають, що в рецепті буде зазначено:

«… Назва лікарського засобу, а саме: міжнародна непатентована назва, торговельна назва у випадках, визначених цим пунктом, назва формоутворюючих та корегуючих речовин, склад лікарського засобу, лікарська форма, звернення лікаря до фармацевтичного працівника про виготовлення та видачу лікарських засобів пишуться латинською мовою.…»

Тобто рецепти будуть виписуватися із зазначенням міжнародної непатентованої назви, а не із зазначенням торговельної назви лікарського засобу, як було прийнято.

Такі зміни дозволять:
• створити однакові умови конкуренції для виробників лікарських засобів;
• прибрати корупційну схему «дистриб’ютор – лікар – аптека»;
• громадянам обирати – купувати дороговартісні іноземні препарати чи дешевші вітчизняні з такою самою діючою речовиною.

Лікарські засоби на фармацевтичному ринку України повинні бути якісними, ефективними та доступними для кожного громадянина нашої країни.


Державна служба з лікарських засобів у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

10 найцікавіших традиційних українських напоїв 17:23

Українських національних напоїв за старими народними рецептами налічується безліч. Роблячи огляд кожного з них, можна скласти цілу енциклопедію.

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня 17:20

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 14 по 20 червня 2021 року.

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».