Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 01:15:16

У Військово-історичному музеї Чернігова презентовано експозицію “За мирне небо і чисті зорі”

12.02.2014   12:53

Експозиція присвячена 25-й річниці виведення радянських військ із Афганістану.

До мистецького закладу завітали воїни-афганці, матері загиблих солдатів, військовослужбовці гарнізону, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, учнівська та студенська молодь.

На виставці широкому загалу представили документи, фотографії, нагороди та військове спорядження, якими користувалися наші земляки на війні в азіатській країні. Слід зазначити, що історія боїв у Афганістані тут відображена і експонатами, які надали військовослужбовці з частин, що дислокуються у обласному центрі. Це особисті речі воїнів-афганців командира 8-го командного пункту армійської авіації підполконика Сергія Шаповалова та начальника 407-го військового госпиталю полковника медичної служби Олександра Слєсаренка. Обоє вони бойові офіцери. Сергій Шаповалов тричі був поранений в Афганістані, має чотири радянські бойові ордени. Олександр Слєсаренко служив лікарем окремої мобільної частини і також має численні бойові нагороди, серед яких два ордени Червоної зірки.

Також під час урочистостей відбулася презентація нової книги колишнього воїна-афганця, доцента, завідувача кафедрою етнології Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Юрія Русанова “В пащі Панджшера”.

У своїй історично-документальній повісті автор розкриває нові таємниці історії.

Один з найбільш кровопролитних боїв радянських військ в Афганістані відбувся 30 квітня 1984 під час Панджшерскої операції. Радянські підрозділи потрапили в організовану засідку душманів, чисельність яких була значно більшою і були вимушені вести нерівний жорстокий бій. Серед сорока двох загиблих чернігівець Олег Шаповал.

Загалом у афганській війні загинуло 115 синів сіверського краю.

Мазур Григорій

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник»

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник» 17:59

Перші обласні змагання з компакт-спортингу серед лісівників, мисливців та спортсменів під назвою «Влучний лісівник» відбулися на базі тиру «Десна» неподалік Чернігова.

Де можна вакцинуватися у Чернігові. Адреси та час роботи центрів вакцинації 17:50

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 17:42

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19 17:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 липня в області не зафіксовано нових випадків захворювання COVID-19.

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу 17:29

На території Новгород-Сіверської окружної прокуратури КСЛП «Агролісгосп», у порушення вимог Лісового кодексу України не забезпечено охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (Коропська ОТГ). Внаслідок чого було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами, сума завданих збитків склала 75 тис грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини