У Військово-історичному музеї Чернігова презентовано експозицію “За мирне небо і чисті зорі”
Експозиція присвячена 25-й річниці виведення радянських військ із Афганістану.

До мистецького закладу завітали воїни-афганці, матері загиблих солдатів, військовослужбовці гарнізону, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, учнівська та студенська молодь.
На виставці широкому загалу представили документи, фотографії, нагороди та військове спорядження, якими користувалися наші земляки на війні в азіатській країні. Слід зазначити, що історія боїв у Афганістані тут відображена і експонатами, які надали військовослужбовці з частин, що дислокуються у обласному центрі. Це особисті речі воїнів-афганців командира 8-го командного пункту армійської авіації підполконика Сергія Шаповалова та начальника 407-го військового госпиталю полковника медичної служби Олександра Слєсаренка. Обоє вони бойові офіцери. Сергій Шаповалов тричі був поранений в Афганістані, має чотири радянські бойові ордени. Олександр Слєсаренко служив лікарем окремої мобільної частини і також має численні бойові нагороди, серед яких два ордени Червоної зірки.
Також під час урочистостей відбулася презентація нової книги колишнього воїна-афганця, доцента, завідувача кафедрою етнології Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Юрія Русанова “В пащі Панджшера”.
У своїй історично-документальній повісті автор розкриває нові таємниці історії.
Один з найбільш кровопролитних боїв радянських військ в Афганістані відбувся 30 квітня 1984 під час Панджшерскої операції. Радянські підрозділи потрапили в організовану засідку душманів, чисельність яких була значно більшою і були вимушені вести нерівний жорстокий бій. Серед сорока двох загиблих чернігівець Олег Шаповал.
Загалом у афганській війні загинуло 115 синів сіверського краю.
Мазур Григорій
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).