Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 13:21:03

Майнові права соціально-незахищених громадян у сфері земельних відносин у полі зору прокуратури

11.02.2014   07:55

Майже 600 тисяч гривень стягнуто за втручання органів прокуратури Чернігівської області упродовж минулого та поточного років на користь соціально-незахищених громадян сільської місцевості. Це повернута орендна плата, відшкодування збитків за самовільне зайняття землі, тощо. Найбільше порушень прав селян у земельній сфері було зафіксовано у Менському, Новгород-Сіверському, Носівському районах.

Сільгоспугіддями зайнято 65% території Чернігівщини, що обумовило структуру господарського комплексу регіону та його спеціалізацію. Нині земельні відносини на селі увійшли в нову фазу, коли селяни хоча і реалізують своє право на землю шляхом одержання актів на право приватної власності, проте не мають можливості самостійно господарювати на ній.

Для оброблення земель ними залучаються приватні структури, які нерідко «плутають» власну кишеню з колективною, вдаються до афер і занижують розмір орендної плати, у тому числі і через підроблення документів, або не виплачують її взагалі. Необізнаність та правова неграмотність селян створює передумови незаконного використання сільгоспугідь «такими ділками».

Як приклад, прокурором Менського району установлено факти підроблення посадовими особами ПП «Бірківське» підписів власників землі у договорах оренди, за якими нібито земельні ділянки передані у користування підприємству. За результатами розгляду судом кримінального провадження вина посадових осіб підприємства у підробленні доведена, завдані збитки відшкодовано.

Останні новини Чернігівщини

"Чернігів стародавній": географія відвідувачів розширюється 10:22

Поступово збільшується потік відвідувачів у музейні об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Розширюється і їх географія.

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини