Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 15:33:06

Прокуратура захищає право громадян на користування об’єктом водного фонду

08.02.2014   09:50

Прокурор Ічнянського району відреагував на факти неправомірного використання на території Парафіївської селищної ради об’єкту водного фонду для риборозведення.

Прокурорською перевіркою із залученням фахівців Держсільгоспіснпекції в області установлено, що громадською організацією «Парафіївський клуб рибалок» самовільно, без отримання будь-яких дозвільних документів, зайнято ставок площею 10,4 га.

Водний об’єкт використовується організацією для риборозведення, навколо водойми установлено інформаційні знаки про заборону вилову риби та доступу до ставка. Таким чином керівництво громадської організації фактично позбавило місцевих мешканців на право користування об’єктом водного фонду: плавати на човнах, купатися, ловити рибу, тощо.

За результатами перевірки керівника ГО «Парафіївський клуб рибалок» притягнуто до адміністративної відповідальності.

Зважаючи на те, що вказані дії суперечать вимогам земельного та водного законодавства, прокурором району до суду заявлено позов про зобов’язання повернути самовільно зайняту ділянку, шляхом відновлення доступу до ставка, демонтажу встановлених знаків та стягнення завданої такими діями шкоди 8 тисяч гривень.

Справа перебуває на розгляді у суді.

Тільки минулого року прокуратурою області було встановлено три випадки порушення прав людей на доступ до водних об’єктів, загальною площею понад 50 га. Їх права поновлено шляхом пред’явлення позовів, що вже розглянуті та задоволені судом.


Додатково:
Стаття 13 Конституції України проголошує, що земля, водні та інші ресурси, які знаходяться в межах України, є об’єктами права власності українського народу. Кожен громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу, відповідно до закону.

 

Останні новини Чернігівщини

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду 13:03

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від початку року здійснено 10 планових перевірок характеристик продукції і 1 розпочато та призупинено на час проведення експертизи (випробування). Крім того, протягом січня-травня відбулось 8 позапланових перевірок.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 18 червня по 8:00 19 червня 2021 року.