Прокуратура захищає право громадян на користування об’єктом водного фонду
Прокурор Ічнянського району відреагував на факти неправомірного використання на території Парафіївської селищної ради об’єкту водного фонду для риборозведення.

Прокурорською перевіркою із залученням фахівців Держсільгоспіснпекції в області установлено, що громадською організацією «Парафіївський клуб рибалок» самовільно, без отримання будь-яких дозвільних документів, зайнято ставок площею 10,4 га.
Водний об’єкт використовується організацією для риборозведення, навколо водойми установлено інформаційні знаки про заборону вилову риби та доступу до ставка. Таким чином керівництво громадської організації фактично позбавило місцевих мешканців на право користування об’єктом водного фонду: плавати на човнах, купатися, ловити рибу, тощо.
За результатами перевірки керівника ГО «Парафіївський клуб рибалок» притягнуто до адміністративної відповідальності.
Зважаючи на те, що вказані дії суперечать вимогам земельного та водного законодавства, прокурором району до суду заявлено позов про зобов’язання повернути самовільно зайняту ділянку, шляхом відновлення доступу до ставка, демонтажу встановлених знаків та стягнення завданої такими діями шкоди 8 тисяч гривень.
Справа перебуває на розгляді у суді.
Тільки минулого року прокуратурою області було встановлено три випадки порушення прав людей на доступ до водних об’єктів, загальною площею понад 50 га. Їх права поновлено шляхом пред’явлення позовів, що вже розглянуті та задоволені судом.
Додатково:
Стаття 13 Конституції України проголошує, що земля, водні та інші ресурси, які знаходяться в межах України, є об’єктами права власності українського народу. Кожен громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу, відповідно до закону.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).