Не залишайте свої транспортні засоби без нагляду
Крадіжки з автівок посідають окреме і особливе місце в переліку злочинів, які реєструються у міліцейських зведеннях. Власники автомобілів, нехтуючи правилами безпеки, залишають в салонах своїх автомобілів гроші, документи, магнітоли. Це, в свою чергу, привертає увагу автомобільних крадіїв. Останні випадки, що зареєстровані в черговій частині Чернігівського міського відділу УМВС, свідчать, що й сильні морози для злочинців не стають на заваді.
Начальник ЧМВ УМВС підполковник міліції Вадим Парфентьєв навів декілька прикладів таких крадіжок.
По-перше, це крадіжки біля магазинів та супермаркетів. Коли власники автівок, виходячи за покупками на деякий час, залишають автомобіль без нагляду. Подивившись в салон машини, крадії намічають собі план дій (звісно, якщо там є на що звернути увагу). Коли власник машини повертається, в нього виявляється прорізаним колесо. І поки він міняє запаски, всі цінні речі з салону безслідно зникають. Останній такий випадок трапився 6 лютого, коли у чоловіка таким чином, поки він міняв колесо, викрали барсетку з 5 тисячами гривень і маленький телевізор.
По-друге, трапляються такі крадіжки навіть поблизу дитячих садків. Адже батьки, поспішаючи завести своє чадо до групи, залишають автівку... незамкненою лише на кілька хвилин. Але цього часу достатньо для крадія.
По-третє, найпоширеніший спосіб - крадіжки з автомобілів, які власники залишають на ніч без нагляду біля будинків. Були такі випадки крадіжок, коли навіть присутність сигналізації ніяк не вплинула на крадіїв. З машини викрадали все, що мало будь-яку цінність.
Вадим Парфентьєв застерігає, що для запобігання скоєння такого роду крадіжок варто знати та виконувати певні правила безпеки. Наведемо лише найпростіші з них:
В обов'язковому порядку обладнайте автомобіль протиугонними пристроями.
Замикайте автомобіль, навіть якщо виходите з нього на короткий час.
На ніч ставте автомобіль в гараж, який оснащений надійними засувами, чи на стоянку, яка охороняється.
Не залишайте в автомобілі, особливо на ніч, магнітофон, радіоприймач, телевізор та інші цінні речі, а також документи.
Будьте обачні і обережні.
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.