Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 01:49:20

В 2013 році закінчено досудове розслідування та направлено до суду 33 корупційні кримінальні правопорушення

07.02.2014   09:07

Боротьба з корупцією - один з пріоритетів роботи міліції Чернігівщини

Відповідно до вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Указу Президента України «Про першочергові заходи з реалізації Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України боротьба з корупцією є пріоритетним напрямком діяльності міліції.

Зважаючи на це міліцією Чернігівщини спільно з іншими правоохоронними органами проводиться системна робота, спрямована на виявлення фактів корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. В Управлінні МВС України в Чернігівській області організовано роботу, спрямовану на запобігання і протидію корупції, вжито комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з корупцією.

В Управлінні МВС області та Управлінні боротьби з організованою злочинністю УМВС області функціонують офіційні сайти (http://chernihiv.mvs.gov.ua/ та http://ubozcn.gov.ua/), на яких постійно оновлюються інформація про законодавчу базу, результати роботи, в тому числі, з протидії корупційним проявам. Так, у 2013 році в центральних та регіональних засобах масової інформації вийшло понад 30 матеріалів, пов'язаних з профілактикою та результатами протидії корупції.

У системі службової підготовки працівників органів і підрозділів внутрішніх справ області постійно вивчаються вимоги чинного законодавства в сфері боротьби з корупцією, для активізації роботи в даному напрямку у 2013 році до міськрайвідділів направлено ряд вказівок, методичних рекомендацій та алгоритми дій з виявлення фактів корупції.

В 2013 році закінчено досудове розслідування та направлено до суду 33 корупційні кримінальні правопорушення, серед яких 21 тяжке і особливо тяжке, у т.ч. 3 в бюджетній сфері, 10 в сфері земельних відносин, по 2 в агропромисловому комплексі, сфері охорони довкілля і 1 у сфері освіти.

Серед викритих кримінальних правопорушень 3 факти привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 КК України) та 30 фактів прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368 КК України).

До відповідальності за корупційні кримінальні правопорушення притягуються 29 осіб, в т.ч. 6 державних службовців (по одному 3-ої та 4-ої категорій та чотири 5-7 категорій), 12 посадових осіб місцевого самоврядування (по шість 4-ої та 5-7 категорій).

Що ж до адміністративної корупції, протягом минулого року складено 23 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, які направлені на розгляд до суду.

З розглянутих судом, штрафні санкції накладено на:
- чотирьох державних службовців (по одному 4-ої та 5-ої категорій, два - 6-ої категорії);
- трьох посадових осіб місцевого самоврядування (два 4-ої та один 7-ої категорій).

Систематична робота із запобігання та протидії корупції триває.
 

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини