Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 12:55:45

Профілактика та лікування в області онкологічних захворювань

06.02.2014   07:56

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, проголошений Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями (UICC).

Темі реалізації завдань Президента України щодо профілактики та лікування в області онкологічних захворювань було присвячене засідання прес-клубу «Ділове слово», яке відбулося 5 лютого.

Участь у заході взяли заступник головного лікаря по медичній частині Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Григорій Бардаков, завідувач поліклінічного відділення онкодиспансеру, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерій Зуб та завідувач відділення пухлин голови та шиї онкодиспансеру Олександр Колотило.

Григорій Бардаков ознайомив зі статистичними даними, які стосуються онкологічних захворювань. Так, за його словами, спостерігається загальносвітова тенденція до зростання онкопатологій. Щорічно в світі реєструється 12 мільйонів випадків злоякісних новоутворень, 7 мільйонів людей помирає від цієї страшної хвороби — тобто, 20 тисяч людей щоденно. Якщо такі темпи приросту захворюваності на рак збережуться, то у 2030 році кількість первинних онкологічних хворих у світі сягне 27 мільйонів.

За словами Григорія Бардакова, рак як причина смертності населення перебуває на другому місці після серцево-судинних захворювань.
В Україні щорічно реєструється 160 тисяч випадків захворювання на рак. Відповідно до прогнозів, у 2020 році таких випадків може бути зареєстровано 200 тисяч. Разом з тим, вчасно виявлене онкологічне захворювання на ранній стадії перестає бути вироком і за сучасних медичних технологій може бути успішно вилікуване.

Учасники засідання розповіли про шляхи профілактики онкологічних захворювань, фактори їх виникнення, про те, яким чином на Чернігівщині організована система їх попередження та лікування. Як зазначив голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерій Зуб, онкозахворювання — проблема комплексна, яка лежить не тільки у медичній площині.

«Від медицини стан здоров’я людини залежить усього на 8–10 %, на 40–50 % — від способу життя людини, стану екології, якості води, харчування тощо. Тому велику роль онкологи відводять пропаганді здорового способу життя, попередженню хронічних захворювань, боротьбі зі шкідливими звичками. Це ті завдання, що стоять сьогодні перед медициною, але до яких мають долучатися й засоби масової інформації», — підкреслив Валерій Зуб.

У 2009 році була прийнята загальнодержавна програма по боротьбі з онкологічними захворюваннями, розрахована на період до 2016 року. Метою цієї програми є підвищення якості превентивних заходів, доступності медичної допомоги для населення, підвищення показника одужання, зниження рівня смертності онкологічних хворих.

На важливість ранньої та точної діагностики онкозахворювань вказав завідувач відділення пухлин голови та шиї обласного онкодиспансеру Олександр Колотило. Зокрема він наголосив, що для виявлення деяких видів таких захворювань навіть не треба вартісного обладнання. «Для цього досить терапевту чи сімейному лікарю володіти необхідними знаннями про ранні симптоми та ознаки того чи іншого захворювання, щоб вчасно виявити хворобу. Принаймні запідозрити її наявність та направити пацієнта на більш глибоке обстеження», — зауважив він.

На виконання загальнодержавної програми рішенням сесії Чернігівської обласної ради затверджена обласна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на 2012–2016 роки. За словами Валерія Зуба, обласна програма боротьби з раком, у розробці якої брали участь чотирнадцять управлінь, зачіпає ширше коло питань, включаючи питання демографії, культури, спорту та інші, які прямо чи опосередковано стосуються онкологічних проблем.
 

Останні новини Чернігівщини

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

У Ніжині започаткували щорічний годинний забіг дружби

У Ніжині започаткували щорічний годинний забіг дружби 11:52

21 червня на міському стадіоні «Спартак» відбувся «Годинний забіг Дружби» за ініціативи міського голови Олександра Кодоли.

Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни 11:03

22 червня у сквері ім. Попудренка відбулось урочисте покладання квітів з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу "Перехрестя-Юнь-2021" 09:44

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту запрошує активну молодь Чернігова (учнів 9-11 класів) до участі в таборі молодіжного активу «Перстя-Юнь-2021».

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина 09:40

Про це повідомив секретар міської ради Олександр Ломако.