Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 жовтня, 14:55:10

За наполягання прокуратури налагоджено стан поводження з відходами в районі та зменшено комунальні тарифи для населення

05.02.2014   08:53

Вжитими заходами прокурорського впливу прокуратура Ріпкинського району змусила місцеву владу облаштувати полігони твердих побутових відходів та зменшити необґрунтовані комунальні тарифи для населення.

Здійснюючи прокурорський нагляд у сфері додержання вимог законодавства про поводження з відходами, прокурором було перевірено наявну інформацію щодо виду і обсягів утворення відходів, кількості сміттєзвалищ, наявності дозвільних документів, відповідність об’єктів вимогам екологічної і санітарної безпеки. Визначивши найбільш характерні порушення, прокуратура звернулася з відповідними позовами до суду.

Зокрема про визнання неправомірною бездіяльність Любецької селищної ради щодо неоформлення документів на будівництво та експлуатацію полігону твердих побутових відходів, зобов'язання відповідача розробити ряд заходів по створенню місця для їх складування. Судом задоволено позовні вимоги прокурора. На виконання рішення суду на сміттєзвалище виготовлено паспорт, його взято на баланс селищної ради.

Переймаючись проблемами жителів селища Любеч, прокурором району ініційовано ще й перегляд установлених селищною радою тарифів на вивезення сміття. Враховуючи, що відтепер для вивозу відходів відпала необхідність залучення підприємств з інших регіонів області та його вивіз за межі району, прокурор дійшов висновку про необхідність зменшення економічно необгрунтованих тарифів за вказані послуги.
Такі ж порушення встановлені в Добрянській селищній раді. За наслідками перевірки ініційовано позов, який перебуває у провадженні суду.

Всього на усунення виявлених порушень заявлено 2 позови та 2 подання про скасування безпідставних рішень селищних рад, розпочато процедуру з підготовки конкурсів для визначення суб'єктів господарювання, що надаватимуть відповідні послуги та економічно обґрунтований тариф (смт. Любеч).

Останні новини Чернігівщини

Правом на податкову знижку скористалися 4 тисячі мешканців Чернігівщини 10:54

В управлінні податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадують, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Чернігівська область: за минулу добу рятувальники 20 разів залучались до дій за призначенням

Чернігівська область: за минулу добу рятувальники 20 разів залучались до дій за призначенням 10:52

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ліквідовано 19 пожеж, 2 з яких виникли в житловому секторі, 16 в природних екологічних системах та 1 інша

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 10:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

У Новгороді-Сіверському будують набережну за 11,5 мільйонів гривень

У Новгороді-Сіверському будують набережну за 11,5 мільйонів гривень 10:36

Набережну за 11,5 мільйонів гривень будують у Новгороді-Сіверському. Гроші на це виділив Євросоюз — громада виграла конкурс проєктів з розвитку туризму. Про це Суспільному розказала голова міськради Людмила Ткаченко.

Від Макіївки до Нового Бикова дорожники вкладають верхній шар нового покриття

Від Макіївки до Нового Бикова дорожники вкладають верхній шар нового покриття 10:34

На ділянці ремонту дороги Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня між селами Макіївка та Новий Биків йдуть роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 20 км. Підрядна організація - «AzVirt» LLC .