Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 03:37:32

Правоохоронці Чернігівщини обговорили стан протидії злочинності в регіоні

17.01.2014   08:25

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулась координаційна нарада за участю керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорено стан ефективності взаємодії правоохоронців у сфері протидії злочинності та корупції.

Як наголосив у своєму виступі прокурор області, завдяки впровадженню новел кримінального законодавства, взаємодії та координації дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів на Чернігівщині не допущено зростання злочинності.

На сьогодні рівень в регіоні злочинності є одним з найнижчих в Україні. Вжиті на виконання покладених державою завдань заходи дали свої позитивні результати. Значно вищим від загальнодержавного є відсоток розкриття кримінальних правопорушень, питома вага виявлених злочинів, пов′язаних зі збутом наркотичних засобів.

— В цілому правоохоронцями регіону виконано завдання щодо посилення протидії злочинності та корупції, які ставлять Президент України Віктор Федорович Янукович та Генеральний прокурор України Віктор Павлович Пшонка, — підкреслив Максим Говоруха.

Однак результати роботи щодо зміцнення законності та правопорядку в області ще не повною мірою відповідають вимогам сьогодення. Загалом в області обліковано понад 10 тисяч кримінальних правопорушень, з яких тяжких та особливо тяжких – майже 30 %. Більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності.

У 2013 році зареєстровано 1659 кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи. Зокрема, обліковано 42 умисних вбивств, 55 тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі 9 – зі смертельними наслідками. Зросла частка правопорушень, скоєних особами у стані алкогольного сп’яніння.
Потребує покращання проведення оперативно-розшукової діяльності оперативними підрозділами, яка належним чином не вплинула на ефективність протидії злочинності, у тому числі її організованим проявам.
У минулому році правоохоронними органами області викрито 4 організовані злочинні групи у складі 13 осіб. З них, 3 – загально-кримінальної спрямованості (грабежі, розбої, незаконний обіг наркотиків), 1 – у бюджетній сфері.

Не зважаючи на те що, кількість виявлених корупційних правопорушень в області за минулий рік збільшилась, і до суду направлено 34 обвинувальних акти, а також вперше за минулі роки до кримінальної відповідальності притягнуто високопосадовця та суддю районного суду, стан протидії корупції потребує покращання.

Серед основних суб’єктів корупційних правопорушень, як і раніше, залишаються переважно посадовці низового рівня. Не виявлялися корупційні злочини у низці пріоритетних напрямів, зокрема, у фінансово-кредитній, банківській системах, паливно-енергетичному комплексі.

За результатами наради керівниками правоохоронних органів визначено додаткові заходи щодо підвищення ефективності запобігання і протидії злочинності та корупції, забезпечення додержання конституційних прав громадян, насамперед при провадженні оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування.
 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.