З установ виконання покарань Чернігівської області було звільнено 739 засуджених
В 2013 році з установ виконання покарань Чернігівської області було звільнено 739 засуджених.

717 з них було відправлено по місцю проживання, 21 засуджений відбув до центрів соціальної адаптації, 1 – до лікувального закладу.
В дану кількість звільнених входять і 422 засуджених, що були звільнені умовно-достроково. З Прилуцької виховної колонії, де утримуються неповнолітні засуджені, умовно-достроково було звільнено 129 юнаків.
Особливою установою в області є Чернігівська виправна колонія № 44, на території якої діє Будинок дитини. Згідно чинного законодавства (ст. 83 Кримінального кодексу України) засуджені жінки, які стали вагітними або народили дітей під час відбування покарання та мають родичів, що дали згоду на спільне із засудженою проживання, можуть бути звільнені від відбування покарання. В 2013 році в Чернігівській області було 2 випадки звільнення жінок з дітьми.
Звільнити засудженого – це не тільки випустити його за колючий тюремний дріт. Звільнення засудженого – тривала, копітка справа. Насамперед для персоналу установ виконання покарань. Клопоти починаються за півроку до виходу. Складаються списки тих, хто має залишити установу. З’ясовують міркування кожного з приводу майбутнього життя. Більшість планує повернутися туди, де й мешкали, до родичів.
Існує цілий Інститут соціального супроводу з місць позбавлення волі. За півроку школа підготовки до звільнення повідомляє про зміни, які сталися на волі. Проводяться тренінги «Як отримати паспорт», «Як стати на облік в Центр зайнятості», вправи «Правильне користування громадським транспортом», тощо.
За 3 місяці до звільнення направляється запит до місця проживання: чи приймуть там, чи допоможуть з роботою.
Із загальної кількості звільнених з установ Чернігівської області 15 осіб повністю втратили будь-які соціальні зв`язки та не мають житла, але жоден звільнений не залишився «на вулиці».
Нині свою допомогу такій категорії колишніх засуджених пропонують центри адаптації та деякі церковні громади. В рамках взаємодії з адміністрацією установ, працівники центрів постійно отримують інформацію про всіх, хто має звільнитися та потребує соціальної допомоги.
Статистика свідчить, що серед підопічних таких центрів рівень рецидивів у 5 разів нижчий за середній. Такий притулок – реальний шанс повернутися до нормального життя.
Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).