Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 липня, 15:22:06

Позиція УМВС відносно публікацій в інтернет-виданнях

11.01.2014   08:32

В інтернет-просторі Чернігівщини з'явився матеріал «За що влада мстить активісту євромайдану Андрійченку?» В статті стверджує, що влада руками міліції тисне на чернігівського активіста Ігоря Андрійченка.

УМВС України заявляє, що міліція ніякого тиску на вищезгаданого громадянина не чинила, а діяла і діє виключно в межах чинного законодавства.

Так, дійсно, 7 грудня працівники міліції склали на керівника Чернігівської обласної організації політичної партії "Демократичний Альянс" адміністративний протокол за те, що громадянин займався розклеюванням листівок в заборонених для цього місцях.

Коли до нього під'їхав наряд патрульної служби, чоловік саме приклеював чергову листівку на стовп. На місці також було встановлено, що він розклеїв такі листівки ще на кількох стовпах та сітілайтах вздовж проспекту Перемоги поблизу будинку № 103.

В присутності його адвоката дільничним інспектором міліції на порушника було складено адміністративний протокол за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення благоустрою територій населених пунктів), що передбачає накладення штрафу від 340 до 1360 грн. Також у нього було виявлено та вилучено 260 листівок аналогічного змісту. Адміністративний протокол розглянула амініністративна комісія за місцем мешкання порушника.

Важко назвати це тиском, оскільки працівники міліції склали б протокол на любого, хто порушує вимоги Закону.

Інший випадок 25 грудня, коли в Чернігові на перехресті проспекту Перемоги і проспекту Миру (напроти пам'ятника Володимиру Ульянову) керівник Чернігівської обласної організації політичної партії "Демократичний Альянс"організував і провів незаконне зібрання.

Оскільки захід здійснювався з порушенням законодавства (без завчасного сповіщення органів влади), працівники міліції склали на організатора незаконного зібрання протокол за статтею 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій) - тягне за собою попередження або накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Варто зауважити, що «згідно зі статтею 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування».

Тож неухильне дотримання Конституції України ніяк не може трактуватися як тиск на людину, а навпаки - як ознака правової держави, в якій чітко працює Закон.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір 11:00

Приготовані своїми руками десерти не лише смачні. Такі солодощі можуть бути по-справжньому здоровими та не містити шкідливих або потенційно небезпечних інгредієнтів.

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 10:00

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 2021 року

25 липня - День зубного техніка

25 липня - День зубного техніка 08:50

Свято, що відзначається зуботехніками 25 липня. Щорічне святкування Дня зубного техніка почалося на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

25 липня - День працівників торгівлі

25 липня - День працівників торгівлі 08:30

Завжди і у всі часи його величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини