Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 грудня, 15:53:38

У Чернігові перший одностатевий шлюб зареєстровано у 1921 році

11.01.2014   08:12Агенцiя

З таким сенсаційним повідомленням виступила на Костомарівських читаннях у Чернігові кандидат історичних наук Тамара Демченко, яка останнім часом глибоко досліджує родоводи діячів культури та місцевого самоврядування Придесення.

«Вивчаючи реєстраційні акти, я була ошелешена одним записом на сторінці 596, — розповіла жінка. — Ось він: «Демченко Михаил Петрович (род. 7 ноября 1879 г.) женился 24 ноября 1921 г. на Кирильченко Федор Митрофанович (род. 14 августа 1888 г.)».

Щоправда, науковець висловила застереження: можливо, це всього-на-всього банальна помилка реєстратора, який міг так записати Федору. Втім, у ті часи революційних змін чернігівська влада, можливо, на багато десятиліть випереджала сучасні європейські стандарти деяких країн.

ХІ Костомарівські читання, які пройшли на базі Інституту історії, етнології та правознавства імені Олександра Лазаревського, запам’яталися також низкою цікавих повідомлень докторів історичних наук — Тараса Чухліба, Євгена Луняка, Костянтина Ячменіхіна та інших дослідників історії України.

Сергій Павленко

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=310697
 

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45

Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.

 Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових

Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03

В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.

Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35

Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини