Військові зустрінуть новий рік на бойовому чергуванні
Чернігівці, як і всі українці – в очікуванні Новорічних і Різдвяних свят. Та плани на святкування складають не усі. Десятки військовослужбовців Чернігівського гарнізону проведуть свята на бойових постах.
![](/uploads/6701-m.jpg)
Бойове чергування в системі протиповітряної оборони країни нестимуть військовослужбовці командних пунктів армійської авіації Сухопутних військ ЗС України. В одній із таких частин, що дислокується у Чернігові, роботу на чергування у свята довіряють лише найкращим і найвідповідальнішим офіцерам.
У новорічну ніч оперативним черговим 8-командного пункту армійської авіації Сухопутних військ буде майор Андрій Свєжаков. За плечима цього досвідченого фахівця 24 календарних роки військової служби у Збройних Силах. В даній військовій частині для нього це не перше відповідальне завдання. Тож що таке бойове чергування, пояснювати йому не треба.
– З 2004 року я четвертий раз заступатиму на бойове чергування. Відповідальність у нас завжди – велика. Служба є служба. Та попри все, як кажуть, запах хвої і біг у телевізійному марафоні святкового паровозика «Соса-Соlа» нікуди від нас не дінеться. Вже традиційно на командному пункті встановимо і прикрасимо новорічну красуню-ялинку. Проте без гірлянд. Повечеряємо салатом олів’є, оселедцем «під шубою», дерунами – усім тим що приготують дружини. А вже потім з келихом апельсинового соку чекатимемо привітання Президента України та подивимось новорічні програми, – говорить офіцер.
Протягом доби допомагатимуть йому ще два військовослужбовці-планшетисти, які на небесних картах відслідковують польоти повітряних суден.
Звичайно завітають і привітають чергову зміну командного пункту з святом, командир зі своїм заступником. Така вже традиція цього чернігівського колективу. А вже, о 10 ранку 1 січня Нового 2014 року буде новий інструктаж, зміна на бойовому посту і повернення охоронців «новорічного неба» з подарунками до своїх сімей.
Також у новорічну ніч на відповідальних постах чергуватимуть близько п’ятнадцяти зв’язківців чернігівського інформаційно-телекомунікаційного вузлу, яким командує майор Володимир Пославський. Серед частин нашого гарнізону – ця установа по-своєму унікальна. Адже у ній служить найбільше представників слабкої статі.
Передноворічна атмосфера тут робоча. Старший солдат Надія Щербань хоч і не чергуватиме на Новий рік, проте віконця на постах ретельно прикрашає білими сніжинками у формі шестипроменевих зірочок.
– Роблю це для цього щоб подружкам було веселіше. Все таки якийсь святковий настрій повинен панувати. Снігу надворі немає. А паперові сніжинки - кращий спосіб прикрасити приміщення до Нового року. Це наша традиція з року в рік. Думаю вони це оцінять. – каже Надія.
Командир проводить святковий інструктаж та запевняє: всі готові до несення служби на сто відсотків.
– За плечима моїх підлеглих не один рік новорічних чергувань. Телефон, телеграф, відділи приймальних та передавальних пристроїв, центр інформаційних систем – все це обслуговують наші фахівці-жінки. А от ніяких новорічних ялинок на вузлі зв’язку не буде. Проте є телевізор, тож дівчата подивляться новорічні програми. Будуть фрукти, печиво, шоколад, і приготують для себе щось смачне з домашньої кулінарії. А вже зранку їх чекатимуть удома діти та чоловіки. І посвяткують зі своїми родинами. - говорить майор Пославський.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.