Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 23:22:25

Новорічні свята в Чернігові – у рамках закону

18.12.2013   14:05Агенцiя

Протягом останніх днів чернігівці стурбовані ситуацією щодо проведення органами місцевого самоврядування Новорічних та Різдвяних святкових заходів на Красній площі Чернігова у зв’язку з наявністю судового рішення, яким обмежується розміщення малих архітектурних форм та використання звуко- та кіновідтворюючої апаратури під час проведення мирних зібрань, та його довільним трактуванням окремими засобами масової інформації.

Чернігівська міська рада звертає увагу мешканців та гостей міста на необґрунтованість такої інформації з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Таким чином, основним критерієм для вірного тлумачення змісту судового рішення є визначення поняття мирного зібрання. Відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування законодавства адміністративними судами під час розгляду та вирішення спорів, стосовно реалізації права на мирних зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації, тощо)" від 21 травня 2012 року № 6, Суд, із врахуванням існуючих законодавчих норм, надав визначення відповідним формам мирних зібрань (збори, мітинги, походи, демонстрації, тощо), об'єднуючою ознакою яких є те, що проведення таких зібрань пов'язане з необхідністю обговорення громадсько-політичних, соціальних, економічних та інших проблем в суспільстві, з застосуванням відповідної мітингово-демонстративної атрибутики (лозунги, транспаранти, прапори).

Ще раз наголошуємо, що заплановані виконавчим комітетом Чернігівської міської ради під час підготовки та проведення новорічних та різдвяних свят заходи не носять форми мирних зібрань, оскільки направлені виключно на забезпечення належного дозвілля мешканців та гостей міста.

 

За інформацією юридичного відділу міської ради

Останні новини Чернігівщини

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять 13:00

Швидше за все, не залишилося жодної людини, яка хоч раз не пройшла б який-небудь психологічний тест.

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня 12:33

Головна подія тижня відбудеться 23 вересня. Йдеться про осіннє рівнодення, у цей день Сонце зайде у знак Терезів. Крім того, період з вівторка до п’ятниці відрізняється завзятістю, посиленням свого впливу, захопленням влади.

19 вересня - День народження смайла

19 вересня - День народження смайла 12:24

19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення.