Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 10:41:40

Новорічні свята в Чернігові – у рамках закону

18.12.2013   14:05Агенцiя

Протягом останніх днів чернігівці стурбовані ситуацією щодо проведення органами місцевого самоврядування Новорічних та Різдвяних святкових заходів на Красній площі Чернігова у зв’язку з наявністю судового рішення, яким обмежується розміщення малих архітектурних форм та використання звуко- та кіновідтворюючої апаратури під час проведення мирних зібрань, та його довільним трактуванням окремими засобами масової інформації.

Чернігівська міська рада звертає увагу мешканців та гостей міста на необґрунтованість такої інформації з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Таким чином, основним критерієм для вірного тлумачення змісту судового рішення є визначення поняття мирного зібрання. Відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування законодавства адміністративними судами під час розгляду та вирішення спорів, стосовно реалізації права на мирних зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації, тощо)" від 21 травня 2012 року № 6, Суд, із врахуванням існуючих законодавчих норм, надав визначення відповідним формам мирних зібрань (збори, мітинги, походи, демонстрації, тощо), об'єднуючою ознакою яких є те, що проведення таких зібрань пов'язане з необхідністю обговорення громадсько-політичних, соціальних, економічних та інших проблем в суспільстві, з застосуванням відповідної мітингово-демонстративної атрибутики (лозунги, транспаранти, прапори).

Ще раз наголошуємо, що заплановані виконавчим комітетом Чернігівської міської ради під час підготовки та проведення новорічних та різдвяних свят заходи не носять форми мирних зібрань, оскільки направлені виключно на забезпечення належного дозвілля мешканців та гостей міста.

 

За інформацією юридичного відділу міської ради

Останні новини Чернігівщини

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу "Перехрестя-Юнь-2021" 09:44

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту запрошує активну молодь Чернігова (учнів 9-11 класів) до участі в таборі молодіжного активу «Перстя-Юнь-2021».

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина 09:40

Про це повідомив секретар міської ради Олександр Ломако.

Скільки чернігівців віддало майно у заставу?

Скільки чернігівців віддало майно у заставу? 09:22

Укладаючи договір, сторони бажають мінімізувати ризик невиконання його умов.

"Єдиною родиною" у Прилуках вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:01

20 червня Прилуччина гостинно зустрічала родини українських Героїв, загиблих в зоні проведення АТО/ООС. Як і традиційно, дану зустріч ініціювала ГО «Єдина родина Чернігівщини» під гаслом «Біда не зламала, біда – об’єднала!».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 червня по 8:00 22 червня 2021 року.