Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 червня, 02:47:24

У прокуратурі Чернігівської області відбулось розширене засідання колегії прокуратури області

05.12.2013   17:06

Під час засідання було обговорено стан додержання законодавства в екологічній сфері та прокурорського нагляду з цього напрямку.

Відкриваючи засідання колегії, прокурор області Максим Говоруха наголосив, що  нагляд за додержанням законодавства про охорону довкілля Генеральним прокурором України Віктором Павловичем Пшонкою визначено  одним із головних напрямів діяльності органів прокуратури.

Як зауважив прокурор області, у поточному році вжитими заходами активізовано прокурорський нагляд на даному напрямі.
Зокрема за результатами прокурорських перевірок у сфері охорони природи розпочато 16 кримінальних проваджень, з яких 5 направлено до суду. Розглянуто із вжиттям заходів 313 подань, до відповідальності притягнуто 313 посадових осіб, з них 185 – органів контролю.

Водночас перевірки засвідчили, що незважаючи на проведену роботу, стан законності в екологічній сфері регіону не відповідає вимогам сьогодення.

Так, упродовж 2013 року Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області до правоохоронних органів надіслано 67 матеріалів, з яких лише за 9 розпочато кримінальні провадження. При цьому прокурорськими перевірками виявлено незаконний видобуток корисних копалин, порубка дерев, засмічення земель побутовими відходами, якими довкіллю заподіяно збитки на суму майже 2 млн. грн., які  екоінспекцією помічені не були.

Також, за відсутності ефективного контролю мають місце непоодинокі факти незаконного видобування та реалізація корисних копалин. Прокурорами Ріпкинського району та Чернігівським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням природоохоронного законодавства за цими фактами розпочато кримінальні провадження.

Не здійснюється повною мірою регулювання та контроль щодо збереження лісогосподарських земель. Мають місце факти самовільних рубок, пошкодження та знищення лісових насаджень, порушення природозберігаючих технологій при заготівлі сировини тощо. В цілому по області збитки, завдані державі лісопорушеннями за два роки, становлять 2,5 млн. грн. За рахунок винних осіб відшкодовано лише 40 % збитків.

Максим Говоруха звернув увагу присутніх на те, що лише чітке і неухильне виконання вимог чинного законодавства, належна взаємодія з уповноважених органів державної влади, самоврядування та контролю дозволять подолати існуючі проблеми у сфері охорони довкілля. А прокурорський нагляд на цьому напрямі має носити цілеспрямований характер, забезпечувати своєчасне та реальне усунення порушень закону, притягнення до відповідальності винних у цьому осіб та відшкодування заподіяних збитків.

За підсумками засідання колегії  керівництвом прокуратури області визначено конкретні заходи щодо забезпечення належної організації діяльності у сфері нагляду за дотриманням законодавства про охорону довкілля.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 11 нових випадків COVID-19

Виявлено 11 нових випадків COVID-19 17:49

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 червня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19.

МОЗ: В Україні встановили нові карантинні норми

МОЗ: В Україні встановили нові карантинні норми 15:56

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки.

Важкоатлетка Яна Стеніна (Назаренко) із Чернігівщини - чемпіонка України у ривку та у двоборстві

Важкоатлетка Яна Стеніна (Назаренко) із Чернігівщини - чемпіонка України у ривку та у двоборстві 14:07

З 7 по 12 червня в Хмельницькому відбувся чемпіонат України з важкої атлетики серед чоловіків та жінок.

Майже 7 тисяч мешканців Чернігівської області повністю імунізовані

Майже 7 тисяч мешканців Чернігівської області повністю імунізовані 14:03

На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко повідомила, що в області другою дозою вакцини проти ковіду вакциновано майже 7 тисяч осіб. Загалом же на сьогодні щеплено першою та другою дозою 44 558 людей.

Прилуки: позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: позачергове засідання виконавчого комітету 13:57

15 червня міський голова Ольга Попенко провела позачергове засідання виконавчого комітету в ході якого розглядались два питання порядку денного.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини