Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 вересня, 21:11:15

У прокуратурі Чернігівської області відбулось розширене засідання колегії прокуратури області

05.12.2013   17:06

Під час засідання було обговорено стан додержання законодавства в екологічній сфері та прокурорського нагляду з цього напрямку.

Відкриваючи засідання колегії, прокурор області Максим Говоруха наголосив, що  нагляд за додержанням законодавства про охорону довкілля Генеральним прокурором України Віктором Павловичем Пшонкою визначено  одним із головних напрямів діяльності органів прокуратури.

Як зауважив прокурор області, у поточному році вжитими заходами активізовано прокурорський нагляд на даному напрямі.
Зокрема за результатами прокурорських перевірок у сфері охорони природи розпочато 16 кримінальних проваджень, з яких 5 направлено до суду. Розглянуто із вжиттям заходів 313 подань, до відповідальності притягнуто 313 посадових осіб, з них 185 – органів контролю.

Водночас перевірки засвідчили, що незважаючи на проведену роботу, стан законності в екологічній сфері регіону не відповідає вимогам сьогодення.

Так, упродовж 2013 року Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області до правоохоронних органів надіслано 67 матеріалів, з яких лише за 9 розпочато кримінальні провадження. При цьому прокурорськими перевірками виявлено незаконний видобуток корисних копалин, порубка дерев, засмічення земель побутовими відходами, якими довкіллю заподіяно збитки на суму майже 2 млн. грн., які  екоінспекцією помічені не були.

Також, за відсутності ефективного контролю мають місце непоодинокі факти незаконного видобування та реалізація корисних копалин. Прокурорами Ріпкинського району та Чернігівським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням природоохоронного законодавства за цими фактами розпочато кримінальні провадження.

Не здійснюється повною мірою регулювання та контроль щодо збереження лісогосподарських земель. Мають місце факти самовільних рубок, пошкодження та знищення лісових насаджень, порушення природозберігаючих технологій при заготівлі сировини тощо. В цілому по області збитки, завдані державі лісопорушеннями за два роки, становлять 2,5 млн. грн. За рахунок винних осіб відшкодовано лише 40 % збитків.

Максим Говоруха звернув увагу присутніх на те, що лише чітке і неухильне виконання вимог чинного законодавства, належна взаємодія з уповноважених органів державної влади, самоврядування та контролю дозволять подолати існуючі проблеми у сфері охорони довкілля. А прокурорський нагляд на цьому напрямі має носити цілеспрямований характер, забезпечувати своєчасне та реальне усунення порушень закону, притягнення до відповідальності винних у цьому осіб та відшкодування заподіяних збитків.

За підсумками засідання колегії  керівництвом прокуратури області визначено конкретні заходи щодо забезпечення належної організації діяльності у сфері нагляду за дотриманням законодавства про охорону довкілля.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 вересня в області зафіксовано 61 новий випадок COVID-19.

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу 16:55

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки набирає чинності з 00:00 години 23 вересня 2021 року по всій Україні.

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку 15:58

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно визначення, наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

На Чернігівщині надходження єдиного податку від фізичних осіб за 8 місяців поточного року зросли на 82 млн гривень 15:46

Протягом січня - серпня 2021 року фізичні особи-підприємці Чернігівської області сплатили до місцевих бюджетів 458 млн грн єдиного податку і тим самим перевищили факт надходжень відповідного періоду минулого року майже на 22 відс., або на 82 млн грн (за січень - серпень 2020 року надходження єдиного податку з фізичних осіб становили 376 млн грн).

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району.

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району. 15:45

Як встановлено в судовому засіданні, обвинувачені, юнаки 2002 року народження, в період часу з 02.10.2020 по 24.06.2021, за попередньою змовою між собою, в нічний час, скориставшись відкритою квартиркою вікна магазину розташованого в с. Заїзд, вул. Михайлівська, 43, скоювали крадіжки продуктів харчування: цигарки, пиво, сухарики, чіпси, тощо, які потім самі і споживали, кожного разу викрадаючи продуктів на в суму від 390грн. до 450 грн., а всього викрали на загальну суму 8712 грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини